Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będą popularyzować wśród uczniów wiedzę z gospodarki morskiej

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Uczniowie będą poznawać szczeciński port i jego działalność. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie podpisały porozumienie w zakresie popularyzacji wiedzy o gospodarce morskiej wśród dzieci i młodzieży.

Porozumienie ma zainicjować współpracę w zakresie przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do uczniów z zachodniopomorskich szkół, w celu popularyzowania wiedzy z zakresu gospodarki morskiej. Jego celem jest również upowszechnianie edukacji regionalnej, w tym wiedzy na temat działalności i znaczenia w regionie portów w Szczecinie i Świnoujściu, w kontekście przypadającej w 2020 roku 70. rocznicy polskiej administracji w ww. portach.

- Od 2017 roku dokładamy starań, aby adresatami naszych działań były dzieci i młodzież - mówi Krzysztof Urbaś, prezes zarządu ZMPSiŚ. - Chcemy pokazać, jaką rolę odgrywa port w gospodarce morskiej. Myślimy o pomocy stypendialnej, być może niektóre szkoły będą zainteresowane stworzeniem klas o profilu portowym. Możemy dla nich wspólnie z nauczycielami przygotować programy nauczania.

ZOBACZ TEŻ:

W ramach współpracy zostaną zorganizowane konkursy tematyczne, m in. zainaugurowany, wraz z podpisaniem porozumienia, konkurs dla dzieci z przedszkoli „Zachodniopomorskie Porty oczami dziecka”.

Kolejne planowane przedsięwzięcia to m. in.: konkurs fotograficzny dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych, konkurs na prezentację związaną z Portami dla uczniów ze szkół podstawowych oraz lekcje pn. „Odrzańska Droga Wodna”, przeprowadzane przez pracowników ZMPSiŚ.

Informacje o konkursach będą umieszczane na stronie Kuratorium Oświaty.

ZOBACZ TEŻ:

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto