Baranowska zdobyła złoto i srebro!

Katarzyna Baranowska w drugim dniu mistrzostw Polski w pływaniu zdobyła dwa medale, w tym ten najważniejszy - złoty. Przemysław Stańczyk był trzeci w finale na 200 m stylem dowolnym.

Baranowska w finale wyścigu na 400 m stylem zmiennym, z czasem 4:45.61, wyprzedziła Katarzynę Żołnowską z MZOSS Płock (4:48.72) i Karolinę Szczepaniak z AZS AWF Warszawa (4:51.28).

Na dystansie 200 m stylem dowolnym szczeciniankę wyprzedziła tylko Paulina Barzycka z Olimpii Lublin, która przepłynęła dystans w czasie 2:01.18. Zawodniczka MKP Szczecin uzyskała czas 2:01.80, trzecia na mecie była Karolina Szczepaniak z AZS AWF Warszawa (2:01.97).

Drugi reprezentant szczecińskiego klubu, Przemysław Stańczyk dopłynął do mety jako trzeci (1:49.75). Złoto na dystansie 200 m stylem dowolnym zdobył Łukasz Gęsior z AZS AWF Warszawa (1:48.68), drugi był Łukasz Wójt z PZP (1:49.69).

Wczoraj, podczas pierwszego dnia mistrzostw złoto na dystansie 800 metrów stylem dowolnym zdobył Mateusz Sawrymowicz.

Cala trójka medalistów mistrzostw Polski wywalczyła sobie już wcześniej minimum olimpijskie na Mistrzostwach Europy w pływaniu w Eindhoven.