AZS wykonał pierwszy krok w kierunku finału

Szczecinianie pokonali na własnym parkiecie Księżaka Łowicz 94:60 (27:11, 25:19, 21:14, 21:16) i do awansu do finału play off potrzebuje tylko jednej wygranej.

AZS Radex Szczecin - Księżak Łowicz 94:60 (27:11, 25:19, 21:14, 21:16)
AZS: Michał Majcherek 17 (1), Pytyś 16, Gielo 15 (1), Maciej Majcherek 10 (2), Karaś 8 (2), Dudek 7 (1), Prus 5, Mrożek 5, Podgalski 4, Sudowski 3 (1), Balcerek 2, Janecki 2.

Nasz zespół szybko objął prowadzenie, głównie dzięki dobrej grze Karola Ptysia, który w pierwszej kwarcie był nie do zatrzymania. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:11.

W kolejnych partiach tego spotkania AZS bezapelacyjnie dominował na parkiecie. Szczecinianie byli lepsi od rywali w praktycznie każdym elemencie i odnieśli bardzo pewne i zasłużone zwycięstwo.

W drugim półfinale Open Basket Pleszew pokonał AZS Poznań 85: 64.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny