AZS Szczecin znów zwycięża!

Koszykarze AZS-u pokonali u siebie AZS Poznań 85:68. Kibice obejrzeli bardzo dobry mecz, a nasi koszykarze dali popis świetnej gry.

Mecz rozpoczął się od dość niemrawej gry naszego zespołu. Koszykarze popełniali wiele błędów i grali bardzo nieskutecznie, a rywale świetnie to wykorzystali i odskoczyli na kilka punktów. Przed końcem pierwszej części spotkania udało się odrobić straty i nasi zawodnicy schodzili z parkietu przegrywając minimalnie 15:17.

Druga część meczu to już zupełnie inna gra AZS-u. Nasi koszykarze mocno zaatakowali od pierwszych sekund i szybko wyszli na prowadzenie. Zawodnicy wyeliminowali błędy z pierwszej kwarty i grali o wiele skutecznej. Bardzo często do kosza trafiał Karol Pytyś oraz Maciej Sudowski i Maciej Majcherek. Dzięki bardzo dobrej postawie całej drużyny nasi koszykarze schodzili na przerwę prowadząc 41:32.

W trzeciej kwarcie nasz zespól dalej grał bardzo dobrze i nie oddawał inicjatywy. Pomimo ciągłych problemów ze skutecznością gospodarze cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę i grali bardzo dobrze w obronie. Dodatkowo nasi koszykarze bardzo dobrze zbierali piłki w ataku co pozwalało na ponawianie akcji i zdobywanie kolejnych punktów.

W czwartej części meczu na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy, trener Majcherek dał pograć zmiennikom gdyż stało się jasne, że AZS wygra ten mecz. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi w tym meczu. Przeważali we wszystkich elementach gry, mieli więcej zbiórek, przechwytów i bloków.

Dzięki kompletowi punktów zajęli pozycję lidera tabeli i mają jeden punkt przewagi nad Pogonią Prudnik jednak rozegrali o jeden mecz więcej.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?