AZS Szczecin wygrywa po dogrywce!

Szczecinianie pokonali na wyjeździe Stal Ostrów Wlkp. 101:94 (25:21, 28:26, 21:21, 17:23, 3:10). Spotkanie było bardzo wyrównane, a nasz zespół zapewnił sobie zwycięstwo dopiero w dogrywce.

Pierwsze dwie kwarty w tym spotkaniu lepiej rozegrali gospodarze, którzy od początku postawili naszym zawodnikom wysokie warunki. Koszykarze Stali świetnie grali w ataku i byli niesamowicie skuteczni. Popełniali drobne błędy w defensywie, ale wszystko nadrabiali w ataku. Na przerwę schodzili prowadząc 53:47.

W trzeciej kwarcie nic się nie zmieniło. Mecz dalej był niesłychanie wyrównany i sprawa zwycięstwa cały czas była otwarta. Gospodarze cały czas stawiali bardzo mocny opór i szczecinianie nie mieli pomysłu jak go przełamać. Kibice zgromadzeni w hali oglądali wspaniałe i emocjonujące widowisko.

Losy spotkania odmieniły się dopiero w czwartej kwarcie. Nasi koszykarze zagrali ją fenomenalnie i szybko odrabiali straty. Na kilka sekund przed końcem meczu wydawało się, że pomimo wszystko przegrają to spotkanie. Jednak na sekundę przed końcem spotkania za trzy trafił weteran Andrzej Karaś i doprowadził do dogrywki!

W dodatkowych pięciu minutach meczu nasi koszykarze już beż żadnych problemów pokonali Stal 10:3 i zapewnili sobie komplet punktów w drugim meczu w tym sezonie.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny