AZS Szczecin - Spójnia 73:81. Zobacz wideo

AZS Szczecin przegrał po dramatycznym meczu ze Spójnią Stargard 73:81. Decydujące spotkanie finału play off zostanie rozegrane już w środę, 13 maja w Stargardzie.

AZS Szczecin - Spójnia 73:81. Zobacz statystyki
AZS Szczecin:

A. Karaś 20, P. K. Ł. Biela 12, Pytyś 9, M. Majcherek 9, M. Sudowski 8, T. Mrożek 8, Podgalski 7

Spójnia Stargard:
Ł. Grzegorzewski 25, H. Mazur 23, W. Grudziński 13, M. Trypuć 9, J. Koszuta 4, M. Zarzeczny 3, A. Molenda 2, P. Polowy 2

W pierwszej połowie meczu wszystko układało się po myśli naszych zawodników. Od początku spotkania to szczecinianie przeważali. Po pierwszej kwarcie za sprawą dobrej gry w obronie i skutecznego ataku prowadziliśmy 14:7.

W drugiej części meczu AZS jeszcze bardziej powiększał przewagę, jednak w pewnym momencie gospodarze zupełnie się pogubili i podopieczni trenera Majora zaczęli odrabiać straty. Do przerwy szczecinianie prowadzili tylko 34:32.

W drugiej połowie gra była niesłychanie zacięta i wyrównana. Wszystko rozstrzygnęło się w czwartej kwarcie. AZS nie miał zupełnie pomysłu na grę zarówno w ataku jak i w obronie. Nasi koszykarze nie potrafili zatrzymać świetnie grającego w tej części spotkania Łukasza Grzegorzewskiego, który stał się bohaterem, w całym meczu rzucił 25 punktów.

Sprawa zwycięstwa była jeszcze otwarta, ale zwykle skuteczni Maciej Majcherek i Łukasz Biela nie trafiali lub byli dobrze wyłączani z gry przez obrońców gości. Reszta zawodników nie była w stanie wziąć na siebie ciężaru zdobywania punktów i ostatecznie nasz zespół przegrał 73:81.