AZS Szczecin: Sezon zakończony zwycięstwem. Teraz czas na play off

Koszykarze AZS-u Radex Szczecin pokonali w ostatnim meczu sezonu zasadniczego MKKS Rybnik 90:74. Zespół już wcześniej zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli i w play off zagra z AZS-em Opole.

MKKS Rybnik - AZS Radex Szczecin 74:90 (17:24, 12:27, 28:20, 17:19)

AZS Szczecin: Biela 17, Pytyś 16, Majcherek Maciej 13, Majcherek Michał 10, Sudowski 10, Kwietniewski 7, Podgalski 7, Michalski 6, Balcerek 2, Łukomski 2, Wochna

Od samego początku meczu nasz zespół miał dużą przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach gry szczecinianie prowadzili już 17:24. W drugiej części meczu ich dominacja jeszcze bardziej się powiększyła. Gospodarze tego meczu nie byli w stanie nawiązać walki z naszymi zawodnikami. Do przerwy AZS prowadził już 22 punktami.

**Polecamy:

AZS Radex Szczecin - Serwis specjalny

**

Po wznowieniu gry do głosu doszli gospodarze, którzy świetnie zagrali  trzeciej kwarcie. Szczecinianie  chyba zbyt szybko uwierzyli w zwycięstwo w tym meczu i myśleli, że nic nie jest już w stanie im zagrozić. Tymczasem koszykarze z Rybnika zaczęli odrabiać straty i wygrali tę kwartę 28:20. Ostatnia część meczu była najbardziej wyrównana, ale nasi zawodnicy minimalnie ją wygrali.

Szczecinianie wznowią rozgrywki 18 kwietnia. Zmierzą się wtedy we własnej hali z AZS-em Opole w pierwszym meczu półfinału play off.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny