AZS Szczecin rozgromił VB Leasing Siechnice 116:65

Koszykarze AZS-u Radex Szczecin pokonali na wyjeździe VB Leasing Siechnice 116:65 (29:16, 27:14, 35:17, 25:18).

Szczecinianie odnieśli już ósme zwycięstwo z rzędu i to bardzo przekonujące zwycięstwo. Podopieczni Zbigniewa Majcherka są w wyśmienitej formie i potwierdzili to w ostatnim spotkaniu. Sezon zasadniczy wchodzi w decydującą fazę i nasz zespół idealnie trafił z formą.

AZS Radex Szczecin - VB Leasing Siechnice 116:65. Zobacz statystyki

Sobotnie spotkanie od pierwszych minut przebiegało pod dyktando AZS-u. Szczecinianie szybko objęli prowadzenie i z każdą minutą je powiększali. Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać kolejnych wspaniałych ataków jakie wyprowadzali nasi zawodnicy. Dodatkowo jeden ze słabszych zespołów tego sezonu nie potrafił przebić się przez bardzo dobrze zorganizowaną defensywę szczecinian. Już po pierwszej kwarcie nasi koszykarze prowadzili trzynastoma punktami.

W kolejnych częściach meczu obraz gry nie zmienił się. AZS cały czas atakował i popisywał się bardzo efektownymi akcjami. Przewaga naszego zespołu cały czas rosła i bardzo szybko stało się jasne, że nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa szczecinianom.  Spotkania było bardzo jednostronne, gospodarze nie potrafili przeciwstawić się naszym zawodnikom, którzy ostatecznie wygrali 116:65.

Akademicy mogli wygrać ten mecz małym nakładem sił, jednak w grze naszego zespołu widać radość i chęć do zdobywania kolejnych punktów. Wszyscy zawodnicy, którzy pojechali do Siechnic pojawili się na parkiecie i dodatkowo każdy zdobył punkty. Najwięcej – 24 punkty zdobył Łukasz Biela, który przebywał na parkiecie niezbyt długo, bo niecałe 23 minuty.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny