AZS Szczecin rozgromił Pogoń Prudnik! (zdjęcia)

Nasi koszykarze pokonali we własnej hali Pogoń Prudnik 132:81. Jest to najwyższe zwycięstwo AZS-u Szczecin w obecnym sezonie.

Od pierwszych minut widać było, że koszykarze chcą za wszelką cenę wygrać ten mecz. Tyczyło się to obydwu drużyn, które od razu rzuciły się do ataku. Gra była bardzo wyrównana, jednak zespoły były nastawione na atak więc kibice oglądali prawdziwy strzelecki festiwal.

Koszykarze co chwilę popisywali się ciekawymi zagraniami i pewnie zdobywali kolejne punkty. Dodatkowo nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni. W całym spotkaniu trafili 81 procent rzutów z gry.

**Więcej zdjęć:

MEZOL

: **

AZS Radex Szczecin - Pogoń Prudnik 132-81

**

Po pierwszej kwarcie szczecinianie prowadzili 30:29. W drugiej kwarcie meczu nasi zawodnicy nie zwolnili ani na chwilę. Od pierwszych sekund to oni dyktowali warunki gry i zdecydowanie przeważali. Dodatkowo skupili się także na grze w obronie i przeciwnicy nie mogli już tak łatwo zdobywać punktów. To okazało się kluczem do sukcesu, gospodarze zdecydowanie wygrali te kwartę i na przerwę schodzili prowadząc siedemnastoma punktami.

Druga część meczu była już zdecydowanie jednostronna. Na parkiecie nie podzielnie dominowali koszykarze ze Szczecina, którzy tak samo jak w poprzednich kwartach cały czas zaciekle atakowali. Koszykarze Pogoni byli bezradni. Nie potrafili powstrzymać ataków naszych zawodników, a także nie byli w stanie przebić się przez szczecińską defensywę. Ostatecznie mecz zakończył się bardzo okazałym zwycięstwem szczecinian, którzy cały czas zajmują drugie miejsce w tabeli i mają tyle samo punktów co Spójnia, która rozegrała jeden mecz mniej.