AZS Szczecin rozgromił Olimpię Legnica

AZS pokonał w sobotę Olimpię Legnica aż 114:66. Goście, którzy nie wygrali jeszcze meczu w tym sezonie, w sobotę nie byli w stanie nawiązać walki z naszymi koszykarzami.

AZS już na początku spotkania wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do
końca meczu. Gospodarze byli lepsi praktycznie w każdym elemencie gry. Świetnie grali w ataku i znakomicie bronili. Kilkoma bardzo dobrymi blokami popisał się m.in. Jakub Michalski. Już po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 30:13.

Kolejne części meczu nie przynosiły znacznej zmiany w grze, cały czas prowadzili nasi akademicy. Do szatni gospodarze schodzili w bardzo dobrych nastrojach prowadząc 58:30.

W drugiej połowie trener Zbigniew Majcherek często przeprowadzał zmiany, by każdy mógł zagrać w tym spotkaniu. A Karol Pytyś i Marcin Kowalski opisywali
się efektownymi wsadami piłki do kosza, najczęściej po dobrych kontrach zespołu.

Koszykarze AZS-u obecnie zajmują 7 pozycję w tabeli. Za tydzień zagrają z AZSem Kalisz.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?