AZS Szczecin bez awansu. Tym razem się nie udało

Szczecinianie przegrali w decydującym meczu o awans do pierwszej ligi 56:61. – Pokazaliśmy dobrą koszykówkę, ale się nie udało – podkreślił z żalem Bartłomiej Stępień, menadżer zespołu.

Sudety Jelenia Góra wygrały całą rywalizację 2:1.

Po pierwszych dwóch kwartach mogliśmy mieć nadzieję na zwycięstwo. Koszykarze wygrywali aż 17. punktami po dobrej grze zarówno w ataku, jak i w obronie. Trzecia kwarta również należała do koszykarzy AZS Szczecin.

W ostatniej części spotkania koszykarze ze Szczecina utrzymywali prowadzenie w granicach 7, 6 punktów.

Na około 2 minuty przed końcem meczu gospodarze wyszli na jedno punktowe prowadzenie i od tego momentu zaczęła się walka kosza za kosz.

Niesieni głośnym dopingiem koszykarze z Jeleniej Góry zagrali pewniej w końcówce, dzięki czemu wygrali pięcioma punktami.

- Zagraliśmy superspotkanie – podkreślał po meczu Bartłomiej Stępień. – Jednak to nie wystarczyło, nie chcę na nikogo zrzucać odpowiedzialności. Pod koniec meczu nie wpadło nam kilka koszy i niestety przegraliśmy. Prawdopodobnie zabrakło nam doświadczenia.