AZS - Spójnia 73:81. Goście ze Stargardu ograli akademików

Archiwum
Derby w I lidze koszykarzy. AZS Szczecin podejmował Spójnię Stargard. Goście byli faworytami i jak się okazało słusznie, bo ograli akademików 81:73.

Chwilę przed meczem kibice obu ekip wyrzucili w jednej chwili na parkiet pluszaki. To prezent dla dzieci z zachodniopomorskiego hospicjum. Mecz zaczął się od punktów Adama Parzycha dla Spójni. Odpowiedział Maciej Majcherek, a na 4:2 podwyższył Krzysztof Mielczarek. Już wtedy zdenerwowany Wiktor Grudziński zaczął pouczać mniej doświadczonych kolegów. To pomogło, bowiem od tego momentu gra Spójni wyglądała lepiej. Z kolei na AZS spadło nieszczęście.

Wracający po kontuzji kolana Stanisław Prus starał się zablokować Łukasza Grzegorzewskiego i spadając bardzo mocno uszkodził kostkę. Z parkietu znieśli go koledzy z AZS, a skrzydłowy nie pojawił się już na parkiecie. Po trójce rewelacyjnego w tym spotkaniu Jerzego Koszuty Spójnia prowadziła 8:4. W tym czasie w zespole gospodarzy mnożyły się straty i niecelne podania.

Najlepszy strzelec AZS, Łukasz Pacocha, był bardzo dobrze kryty i musiał szukać punktów spod kosza. Po takim jego trafieniu AZS przegrywał 8:10. Jednak za chwilę Koszuta przeprowadził akcję 2+1 i było 13:8. Po pierwszej kwarcie Spójnia prowadziła 22:14. W drugiej kwarcie AZS zaczął od początku gonić wynik, jednak niemal na każdą akcję gospodarzy, skutecznie odpowiadali goście.

Jak to w derbowym pojedynku bywa, sporo było walki na parkiecie, fauli i rzutów osobistych. Akademicy jednak nie rezygnowali. Dobrą zmianę dał Michał Dudek, a AZS poprawił się w obronie. Po dwóch punktach Pawła Podgalskiego AZS znowu objął prowadzenie.

Nie na wiele się to zdało, bowiem za chwilę trójkę trafił Sławomir Buczyniak. Do przerwy było 38:33 dla Spójni. W trzeciej kwarcie ciężar zdobywania punktów po stronie AZS wziął na barki Michał Majcherek. Było to najlepsze spotkanie młodszego brata Macieja w tym sezonie. W tej części gry AZS zbliżył się do rywali na punkt, ale na więcej nie było stać tego dnia gospodarzy.

Dla stargardzian punktował Marcin Stokłosa i Wiktor Grudziński. Kolejną trójkę trafił także Koszuta. Przed ostatnią częścią gry było 53:61. Na początku czwartej kwarty akcję dwa 2+1 zanotował Karol Pytyś.

Dwa kolejne oczka Michała Majcherka zbliżyły AZS do Spójni na odległość trzech oczek. Spójnia jednak nie straciła głowy. Grudziński punktował z osobistych, a dobrą zmianę dał Tomasz Stępień. Po tym meczu akademicy stracili szansę na grę w play off, a Spójnia zbliżyła się do tego.
AZS Radex Szczecin - Spójnia Stargard 73:81 (14:22, 19:16, 20:23, 20:20)

AZS: Michał. Majcherek 16, Mielczarek 14 (1), Maciej Majcherek 12 (1), Dudek 8 (1), Podgalski 7, Pacocha 6, Sudowski 4, Balcerek 3 (1), Pytyś 3, Prus. Spójnia: Koszuta 18 (2), Stokłosa 15 (1), Grudziński 10, Stępień 9 (1), Kulikowski 9, Soczewski 7 (1), Buczyniak 5 (1), Parzych 4, Grzegorzewski 2, Bodych 2.