AZS Radex znów zwycięża

Szczecinianie pokonali na wyjeździe AZS Opole 78:65 (20:18, 18:11, 18:13, 22:23). Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego nasi zawodnicy cały czas są liderem tabeli.

AZS Radex Szczecin – AZS Politechnika Opolska 78:65 (20:18, 18:11, 18:13, 22:23)
Punktowali dla AZS-u Szczecin
: Pytyś 15, Maciej Majcherek 14, Balcerek 8, Karaś 8, Podgalski 8, Sudowski 8, Mrożek 7, Dudek 4, Michał Majcherek 4, Prus 2

Od samego początku spotkania widać było, że szczecinianie chcą po raz kolejny udowodnić, że nie mają sobie równych. W pierwszej kwarcie gospodarze byli jeszcze w stanie nawiązać walkę naszym zespołem, jednak zawodnicy Radexu do końca dawali z siebie wszystko i byli minimalnie lepsi.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej i trzeciej kwarcie. Nasz zespół zagrał w nich bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku. To pozwoliło wyrobić sporą przewagę. Kolejny świetny mecz rozegrał Karol Pytyś, który zdobył 15 punktów, najwięcej z całej drużyny, a do tego miał znakomitą skuteczność rzutów z gry – 85 %.

W czwartej kwarcie szczecinianie nieco odpuścili i gospodarze od razu starali się to wykorzystać. Ta część spotkania była niezwykle zacięta. Wygrali ją opolanie, ale udało im się odrobić tylko punkt i było to zdecydowanie zbyt mało, aby myśleć o zwycięstwie.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny