AZS Radex Szczecin zapewnił sobie pierwsze miejsce w lidze!

Szczecinianie pokonali Księżak Łowicz 86:60 (15:20, 23:13, 30:12, 18:15) i przed zbliżającą się fazą play off zapewnili sobie pierwsze miejsce w lidze.

AZS Radex Szczecin - Księżak Łowicz 86:60 (15:20, 23:13, 30:12, 18:15)
Punktowali dla AZS:
Karaś 19 (3), Majcherek Maciej 16 (2), Pytyś 13, Balcerek 10 (2), Prus 10, Michalski 5, Mrożek 5 (1), Sudowski 4, Majcherek Michał 2, Podgalski 2, Dudek, Wochna.

O zwycięstwie akademików zadecydowała wczoraj trzecia kwarta. W pierwszych dwóch walka była bardzo wyrównana i po pierwszej połowie AZS prowadził 38:33. Jednak łowiczanie spisywali się bardzo dobrze i mogli bez problemu odrobić te straty w kolejnych częściach gry.

W trzeciej kwarcie szczecinianie pozbawili rywali wszelkich nadziei. Przez pierwsze siedem minut zagrali absolutnie bezbłędnie. Rzucili 23 punkty, a ich rywale ani jednego. Wielka w tym zasługa weterana Andrzeja Karasia (w całym meczu 19 punktów, w tym 3 trafienia za 3 punkty) i lidera Radex-u Maciej Majcherka (w całym meczu 16 punktów).

Tym zwycięstwem szczecinianie zapewnili sobie pierwsze miejsce w lidze po sezonie zasadniczym, dzięki któremu w półfinale play off będą mieli przewagę własnego parkietu. W sobotę szczecinianie rozegrają ostatnie spotkanie z AZS-em Poznań, później przystąpią do play off.