AZS Radex bez szans z wiceliderem

Paweł Majchrzak
Koniec marzeń Akademików o play off? Podopieczni Zbigniewa Majcherka przegrali przed własną publicznością w pojedynku beniaminków z Rosą Radom 61:68.

Szczecinianie byli dla wicelidera równorzędnym przeciwnikiem tylko w pierwszej kwarcie meczu, wygranej przez Akademików 22:15. Goście w drugiej kwarcie szybko zdołali odrobić straty - koszykarze AZS-u grali fatalnie w ataku i tylko dzięki ośmiu punktom Macieja Majcherka po 20 minutach Rosa prowadziła jedynie 36:34.

Po przerwie gra gospodarzy wyglądała nieco lepiej, jednak szczecinianie mieli spore problemy ze skutecznością. Nie wykorzystali tego podopieczni Piotra Ignatowicza i po 30 minutach wynik meczu wciąż był sprawą otwartą (49:44 dla Rosy). Ostatnie dziesięc minut to katastrofalna gra Akademików, któzy w ciągu pierwszych pięciu minut zdobyli zaledwie dwa "oczka". W takiej dyspozycji nie można pokonać wicelidera tabeli. Rosa prowadziła już dwunastoma punktami, by ostatecznie wygrać 68:61.

Porażka oznacza dla AZS-u praktycznie koniec marzeń o play off (swoje mecze wygrał zarówno Znicz Basket Pruszków oraz Spójnia Stargard). Szczecinianie mają do ósmej Spójni już trzy punkty straty w ligowej tabeli.

Kolejnym rywalem Akademików będzie w sobotę Spójnia. Derby rozegrane zostanie w SDS-ie o godzinie 18.

AZS Radex Szczecin - Rosa Radom 61:68 (22:15, 12:21, 10:13, 17:19)
AZS: Maciej Majcherek 17, Pacocha 11, Mielczarek 8, Dudek 8, Balcerek 8, Podgalski 4, Pytyś 3, Semmler 2, Michał Majcherek, Sudowski, Zarzeczny.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.