AZS przegrywa i traci pozycję wicelidera

Koszykarze AZS-u Radex Szczecin na pewno będą chcieli szybko zapomnieć o tym meczu. Przegrali na wyjeździe z AZS Opole 87:78.

Był to bardzo ciężki mecz dla naszego zespołu. Szczecinianie pojechali do Opola, aby zmierzyć się z trzecią drużyną tabeli. Stawką tego meczu była pozycja wicelidera, nasi koszykarze na pewno byli zdeterminowani, żeby ją zachować.

Pierwsza cześć meczu była bardzo wyrównana, obydwie ekipy zaczęły mecz bardzo spokojnie. Zawodnicy byli skupieni na defensywie i nikt specjalnie nie forsował tempa. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy po pierwszej części meczu prowadzili trzema punktami. Druga część meczu miała bardzo podobny przebieg. Gra była bardzo wyrównana, jednak znów gospodarze okazali się minimalnie lepsi i to oni schodzili na przerwę prowadząc 44:40.

Po wznowieniu gry gospodarze grali jeszcze lepiej i skuteczniej. W trzeciej kwarcie wypunktowali naszych zawodników. Nasi obrońcy nie byli w stanie sobie poradzić z dobrze grającymi koszykarzami gospodarzy. Opolanie wygrali tę kwartę 22:10 i jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę. W czwartej części meczu szczecinianie próbowali dogonić rywali jednak na odrabianie strat było już za późno i ostatecznie podopieczni trenera Majcherka przegrali to spotkanie.

Koszykarze AZS-u na pewno będą chcieli bardzo szybko zapomnieć o tym meczu. W przyszłym tygodniu zmierzą się we własnej hali ze Spójnią Stargard. Już w tym tygodniu będziecie mogli przeczytać obszerną zapowiedź tego meczu na naszym portalu www.mmszczecin.pl.

Punktowali dla AZS-u: Pytyś 12, Karaś 20, Biela 22, Sudowski 7, Maciej Majcherek 13, Kwietniewski 2, Michalski 2

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?