AZS lepszy od rezerw Asseco Prokomu

Paweł Majchrzak
AZS Radex Szczecin niespodziewanie łatwo pokonał w zaległym meczu 14. kolejki I ligi koszykarzy rezerwy Asseco Prokomu Gdynia 90:69. Do zespołu powrócił po kontuzji kapitan zespołu Maciej Sudowski.

Szczecinianie już w pierwszej kwarcie przeważali na parkiecie. W I połowie na parkiecie szalał Prus wspierany przez Pacochę. Akademicy z minuty na minutę powiększali przewagę, gospodarze zaś mieli ogromne problemy ze skutecznością. Przewaga podopiecznych Zbigniewa Majcherka wynosiła nawet 23 "oczka" (46:23), przed przerwą gospodarze zdołali jednak nieco zmniejszyć straty i po 20 minutach AZS prowadził 48:32.

Po przerwie gospodarze próbowali odrabiać straty, ale szczecinianie utrzymywali kilkunastopunktową przewagę, głównie dzięki dobrej grze Macieja Majcherka i Łukasza Pacochy. W ostatniej odsłonie gospodarzom wyraźnie zabrakło wiary w odrobienie strat i Akademicy bez problemu utrzymali bezpieczną przewagę do końca meczu. AZS Radex Szczecin pokonał w Gdyni ekipę Asseco II Prokom 90:69.

Dzięki wygranej w Sopocie AZS Radex awansował na 10.pozycję w tabeli.

Asseco Prokom II - AZS Radex Szczecin 69:90 (20:27, 12:21, 25:22, 12:20)

Punkty dla AZS - Pacocha 28 (4x3), Maciej Majcherek 23 (4), Prus 18 (1x3, 10 zb.), Sudowski 7, Pytyś 6, Mielczarek 4, Balcerek 2, Dudek 2.