AZS lepszy od Górnika

pm
Paweł Majchrzak/Archiwum
Kolejny raz koszykarze AZS-u Radex Szczecin do samego końca musieli walczyć o zwycięstwo. W meczu z Górnikiem Wałbrzych Akademicy wygrali 61:57.

Cały mecz miał bardzo wyrównany przebieg - choć spotkanie od prowadzenia 8:0 rozpoczęli goście, AZS miał w pierwszej kwarcie spore problemy ze zdobywaniem punktów (pierwsze zdobył Pacocha na nieco ponad 2 minuty przed końcem kwarty). Z minuty na minutę spotkanie jednak się wyrównało
i do przerwy był remis 26:26.

Trzecia kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry, wynik oscylujący wokół remisu utrzymywał sie do końcówki spotkania. W ostatnich 90 sekundach przed końcową syreną (przy remisie 57:57) goście nie zdołali już zdobyć punktów i Akademicy odnieśli cenne zwycięstwo.

Po wygranej z Górnikiem szczecinianie utrzymali 10. pozycję w tabeli (tracą jedno "oczko" do 8. Spójni).

AZS Radex Szczecin - Górnik Wałbrzych 61:57 (8:13, 18:13, 21:19, 14:12)

Punkty dla AZS: Pacoha 22 (3x3), Majcherek Maciej 13 (2), Mielczarek 9 (17 zb.!), Sudowski 5, Balcerek 4, Zarzeczny 3 (1), Pytyś 2, Dudek 2, Prus 1.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.