AZS górą w koszykarskich derbach!

Sobotnie spotkanie na szczycie było bardzo emocjonujące. Oba zespoły bardzo chciały zwyciężyć, lepszy jednak okazał się AZS, wygrywając ostatecznie 83:69.

Dawno już w Szczecińskim Domu Sportu nie było tak gorącej atmosfery jak podczas sobotnich koszykarskich derbów. Na trybunach nie było praktycznie żadnego wolnego miejsca. Obecna była także duża grupa kibiców stargardzkiej Spójni. Gospodarze miłym akcentem powitali się z damską częścią publiczności, wręczając kwiatki z okazji Dnia Kobiet.

Mecz lepiej zaczęli szczecinianie obejmując prowadzenie 10:4. Goście początkowo grali nerwowo i nieskutecznie. Dzięki spokojnej i pewnej grze, gospodarzom bez większych problemów udało się objąć wysokie prowadzenie 19:10 Do końca kwarty AZS grał bardzo konsekwentnie i mądrze, co pozwoliło zwyciężyć 21:14. Goście nie byli w stanie przełamać strzeleckiej niemocy.

W drugiej kwarcie gospodarze kontynuowali dobrą grę i utrzymywali bezpieczną przewagę 6-8, a nawet 10 punktów. Na pochwałę zasługuje skuteczność naszych zawodników w rzutach wolnych, którzy wykonywali je z niemal stu procentową skutecznością. Szczecinianie dobrze prezentowali się także w obronie, skutecznie zatrzymywali przeciwników i nie pozwalali im na zdobywanie kolejnych punktów. Na dłuższą przerwę po drugiej kwarcie nasi zawodnicy schodzili prowadząc 40:33

W trzeciej kwarcie przebudzili się goście, po kilku dobrych akcjach udało im się odrobić nieco strat. Koszykarze AZS-u wyraźnie się zdekoncentrowali, zaczęli grać nerwowo i zdobywaniu punktów nie przychodziło im już tak łatwo, cały czas jednak utrzymywali przewagę. Ta część meczu była bardzo wyrównana, goście zaczęli grać skuteczniej, ale szczecinianom udało się zachować prowadzenie i wygrać 56:51.

W ostatniej części meczu AZS cały czas grał bardzo mądrze, zawodnicy nie forsowali nie potrzebnie tępa i spokojnie przygotowywali swoje akcje. Bardzo dobrze spisywał się w tym spotkaniu Maciej Macherek, który dobrze rozgrywał, a także sam zdobywał wiele punktów. W całym spotkaniu słabiej rzucali za trzy punkty, co w innych potyczkach było ich dużym atutem. Gospodarze grali dobrze do samego końca, przeciwnicy musieli szybko faulować, aby rozpoczynać swoje akcje, ale nie była to dobra taktyka, gdyż szczecinianie byli prawie bezbłędni na linii rzutów wolnych. W samej końcówce akademicy przypieczętowali swoje zwycięstwo kilkoma efektownymi akcjami, które bardzo podobały się publiczności.

Nasi zawodnicy byli zdecydowanie lepsi w tym spotkaniu, zwyciężyli bardzo pewnie 83:69 i potwierdzili, że są najlepszą drużyną w regionie.