Akademicy rozgromili przeciwników

Koszykarze AZS-u Radex Szczecin pokonali we własnej hali Pogoń Prudnik 128:59 (33:13, 35:15, 28:17, 32:14)! Gospodarze byli lepsi od rywali w każdym elemencie i nie dali im żadnych szans.

AZS Radex Szczecin – Pogoń Prudnik 128:59 (33:13, 35:15, 28:17, 32:14)
Punktowali dla AZS:
Dudek - 22, Gielo – 19, Prus – 15, Michalski – 14, Majcherek Maciej – 13, Pytyś – 10, Majcherek Michał – 10, Podgalski – 9, Wochna – 9, Balcerek – 7

Od pierwszych sekund tego meczu widać było, że szczecinianie są bardzo zdeterminowani, aby go wygrać. Chyba nikt nie spodziewał się, że rozmiary zwycięstwa będą aż tak ogromne. Od samego początku nasi zawodnicy byli bezlitośni dla rywali. Praktycznie każda akcja kończyła się celnym rzutem. Akademicy świetnie grali także w defensywie, powstrzymywali ataki Pogoni i przeprowadzali zabójcze kontry. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 33:13.

W drugiej części spotkania goście starali się odmienić losy spotkania, ale nasi koszykarze byli nie do zatrzymania. Świetne spotkanie rozgrywał Michał Dudek, który w całym meczu rzucił 22 punkty, jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Do końca AZS nie zwolnił tempa nawet na sekundę i po pierwszej kwarcie prowadził już 68:28! Przy takim wyniku było jasne, kto wygra to spotkanie.

Po zmianie stron obraz gry zupełnie się nie zmienił. W trzeciej kwarcie nasi koszykarze rzucili 28 punktów i była to jedyna część spotkania, w której nie udało się przekroczyć granicy 30 oczek. Świetne spotkanie rozgrywali młodzi koszykarze AZS-u, a szczególnie reprezentant młodzieżowej reprezentacji Polski Tomasz Gielo. Zawodnik ten rzucił w całym spotkaniu 19 punktów, a na parkiecie przebywał nieco ponad 18 minut! Dodatkowo miał 88 procent skuteczności w rzutach z gry.

Choć czwarta kwarta była tylko formalnością szczecinianie dalej byli bardzo skoncentrowani i dążyli do tego, aby wygrać to spotkania jak największą różnicą punktów. Ostatecznie rzucili ich więcej aż o 69!