Akademicy nie do zatrzymania

AZS Radex Szczecin pokonał we własnej hali WKK Obiekty Wrocław 96:47 (20:9, 28:16, 15:11, 33:11). Była to ich ósma wygrana z rzędu.

Już w pierwszej kwarcie widać było, że spotkanie będzie bardzo jednostronne. Nasi zawodnicy bez problemu przedzierali się pod kosz i zdobywali kolejne punkty. Goście za wszelką cenę nie chcieli dopuścić do tego, żeby AZS za bardzo się oddalił, jednak nie udało im się powstrzymać szczecinian, którzy po pierwszej części gry prowadzili 20:9.

W drugiej części meczu nasi zawodnicy zagrali jeszcze skuteczniej. Wszystko dzięki dobrej defensywie. Gospodarze podchodzili bardzo blisko rywali z piłką i często przechwytywali ją w okolicy środka parkietu, co pozwalało na przeprowadzenie szybkich kontr. Akademicy bezapelacyjnie przeważali i na przerwę schodzili prowadząc 48:27. Już wtedy było wiadomo, że nic nie odbierze im zwycięstwa.

W trzeciej części meczu gra nieco się wyrównała, ale tylko, dlatego, że na parkiecie pojawili się młodzi rezerwowi w naszej drużynie. Spisywali się oni bardzo dobrze w ataku, ale momentami zapominali o defensywie i wygrali tę kwartę tylko czterema punktami. Na szczególne wyróżnienie znów zasłużył Tomasz Gielo. Szesnastolatek rzucił w całym meczu 15 punktów i był najefektywniejszym graczem na parkiecie.

Popis gry nasi zawodnicy pokazali w ostatniej części meczu. Zagrali świetnie w obronie i kolejny raz okazało się, że jest to klucz do zwycięstwa. Zmęczeni goście nie byli w stanie przebić się pod kosz i szybko tracili piłkę. Publiczność w hali Szczecińskiego Domu Sportu z krzeseł podrywał Zbyszek Wochna, który popisywał się efektownymi wsadami. Świetny mecz rozegrali obydwaj bracia Majcherek, którzy zanotowali podwójne zdobycze. Maciej rzucił 19 punktów i miał 10 asyst, a Michał do 12 punktów dorzucił jeszcze 10 zbiórek.

W sobotę naszych koszykarzy czeka pierwszy poważny sprawdzian. Do Szczecina przyjedzie Open Basket Pleszew, zespół, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Po tym spotkaniu przekonamy się, w jakiej formie naprawdę są podopieczni trenera Majcherka. Już teraz warto zarezerwować sobie czas w sobotę o godzinie 19 i przyjść do hali SDS obejrzeć to spotkanie.

Punktowali dla AZS: Majcherek Maciej 19, Gielo 15, Wochna 14, Majcherek Michał 12, Michalski 10, Sudowski 10, Pytyś 7, Kowalski 5, Dudek 4, Balcerek

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny