Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Akademia Sztuki w Szczecinie otworzyła nowe kierunki. Rekrutacja startuje od maja

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Akademia Sztuki w Szczecinie
Akademia Sztuki w Szczecinie archiwum
Scenografia i przestrzeń wirtualna, jazz i muzyka rozrywkowa oraz kuratorstwo i realizacja wystaw – to trzy nowe kierunki otwierane przez Akademię Sztuki w Szczecinie.

Akademia otwiera rekrutację najwcześniej ze wszystkich szczecińskich uczelni - w maju. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia rozpocznie się 11 maja 2023. Egzaminy wstępne odbędą się na przełomie czerwca i lipca.

W tej chwili Akademia łącznie na pierwszym i drugim stopniu studiów oferuje 19 kierunków.

- W przygotowaniach do tegorocznej rekrutacji wykonaliśmy dwa ważne kroki – po pierwsze uruchomiliśmy nowe kierunki zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez kandydatów i kandydatki. Po drugie wiele z prowadzonych od lat specjalności przekształciliśmy w kierunki – mówi prorektor dr Mikołaj Iwański.

Uruchomienie nowych kierunków jest odpowiedzią uczelni na potrzeby rynku pracy i sygnały od kandydatów. Jest możliwe dzięki bogatym zasobom kadrowym Akademii i wysokiej ocenie w parametryzacji.

- Większość akademii sztuk pięknych zrezygnowało z prowadzenia specjalności i w ich miejsce powołuje kierunki – uzupełnia prorektor prof. dr hab. Kamil Kuskowski. – Te zmiany mają uporządkować strukturę kształcenia w naszej uczelni i uczynić ją bardziej przejrzystą zwłaszcza dla kandydatów i kandydatek na studia.

- Mamy pedagogów praktyków, którzy wiedzą dokładnie, jakie kompetencje są potrzebne na przykład przy pracy kuratora wystaw czy scenografa. Stworzyli atrakcyjne programy studiów – przekonuje dr Mikołaj Iwański – Łączymy studia teoretyczne z kuratorstwa z realizacją wystaw, co da uczestnikom praktyczne umiejętności. Na scenografii zatrudniamy pedagogów praktykujących w filmie i w teatrze, ale również w produkcjach tv i medialnych. Również jazz jest przygotowany tak, by był najnowocześniejszym jazzowym kierunkiem w kraju.

Między 15 a 19 maja Akademia Sztuki zaprasza na Dni Otwarte – we wszystkich trzech siedzibach uczelni będzie można zajrzeć do pracowni, porozmawiać ze studentami i wykładowcami, uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych i warsztatach. Szczegółowy plan jest dostępny na stronie: akademiasztuki.eu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto