6 medali szczecińskich judoków

Witold Fijałkowski
W sobotę odbył się w Szczecinie XII Turniej z Okazji Odzyskania Niepodległości w judo. Zawodnicy UKS Kodokan Szczecin wywalczyli 6 medali!

W zawodach organizowanych przez UKS Bushido Morus, wystartowali zawodnicy z ponad 10 klubów, w tym jeden z Niemiec.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci - zawodnicy urodzeni w 1996 i młodsi, oraz młodzicy - roczniki 1995 i 1994. Kodokan wystawił do turnieju 16 zawodników, jednak tylko i aż 6 z nich wywalczyło medalowe pozycje.

Warto wspomnieć, że zawody stały na wysokim sportowym poziomie i trzeba było stoczyć wiele ciężkich walk aby osiągnąć sukces. Wszyscy zawodnicy Kodokanu wykazali się wielką wolą walki i determinacją, jednak nie zawsze udawało się osiągnąć sukces.

Jedynym złotym medalistą został niezawodny w tym sezonie Mateusz Górski, który w finale kategorii młodzików, do 55kg, po dogrywce pokonał klubowego kolegę Marcina Iżykowskiego.

Srebrnym medalistą w najniższej kategorii wśród dzieci, do 23kg, został Mikołaj Falęcikowski. W tej samej kategorii brąz wywalczył Jan Isad. Brązowe medale wywalczyli również Jakub Bruch w kategorii do 26 kg oraz na w najcięższej kategorii +57 kg, Przemysław Opałka.

W klasyfikacji klubowej 6 medali młodych zawodników UKS Kodokan dało mu 4 miejsce. Triumfowała Gwardia Koszalin przed Bushido Morus i Samurajem Koszalin.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych walk oraz okazałych pucharów oraz życzymy kolejnych sukcesów!