5 lat Stali Szczecin

Marcin Niedziółka
W sobotę na stadionie przy ul. Bandurskiego w Szczecinie odbył się mecz Stali Szczecin z Wybrzeżem Rewalskim. Po spotkaniu rozpoczął się festyn z okazji 5-lecia klubu.

Stal: Matusiak – Paliwoda, Kikun, Gronowski, Kostrubiec – Pawłowski, Maćkiewicz, Cupryn, Bodys – Gospodarek, Grabarczyk

Wybrzeże: Płokosa – Minkwitz, Stępień, Kseniak, Bogacz – Kwaśniewski, Deptuła, Korgol,
Gajewski – Włodarczyk(63’ Fleeman), Wilejto

Żółte kartki: Pawłowski, Maćkiewicz, Grabarczyk (Stal), Stępień, Jasiński (Rewal)

Mecz zakończył się remisem 2 : 2. Przez całe spotkanie grę utrudniał zawodnikom padający deszcz.
W 21 minucie bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Michał Gospodarek ze Stali Szczecin.
Niecałe 10 minut później, po pięknym prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Korgol i doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik w 35 minucie wykorzystał błąd obrońców i strzelił gola dającego prowadzenie gospodarzom.
Piłkarze Stali zdołali doprowadzić do remisu w 40 minucie, a gola zdobył Pawłowski. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafia wprost do niego, uderzył pewnie z odległości pięciu metrów.

W drugiej połowie Stal wyraźnie poprawiła grę w obronie. Nie popełniali już tak wielu błędów. Sytuacja na boisku nie zmieniła się, obydwie drużyny konstruowały groźne akcje, jednak brakowało dobrego wykończenia. Pod koniec meczu goście przejęli inicjatywę i tylko dobra postawa bramkarza uchroniła szczecinian od straty bramki.

Po meczu rozpoczął się festyn pod nazwą „Sportowy turniej ludzi aktywnych”. Na początku zostały wręczone nagrody zarówno dla ludzi związanych z klubem jak i dla trenujących tam zawodników. Po części oficjalnej, rozpoczął się festyn.
Mimo niezbyt dobrej pogody pojawiło się sporo ludzi. Dzieci mogły wziąć udział w wielu konkursach, między innymi rzucanie do celu, przeciąganie liny, bieg w workach, slalom między słupkami z piłką, kopanie piłki do celu i wiele innych.