Sukcesy na Mistrzostwach Polskiego Towarzystwa Tanecznego! Szczecinianie z tytułem mistrzów Polski! ZDJĘCIA

OPRAC.:
Szymon Wasilewski
Szczecińscy tancerze z tytułem mistrzów Polski! Reprezentacja naszego miasta oraz regionu wypadła na tym turnieju bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty.

13 marca w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polskiego Towarzystwa Tanecznego klas C, B , A Par Dorosłych. W najwyższej ogólnopolskiej klasie tanecznej „A” zwyciężyli reprezentanci DANCECLUB Szczecin - Jerzy Sajdak i Darya Borowskaya.

Nie tylko uzyskali tytuł Mistrzów Polski i zostali przeklasyfikowani do najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S” w tańcach standardowych. Jerzy i Darya powtórzyli wynik swoich trenerów, Szymona Kalinowskiego i Grażyny Grabickiej 2010 roku.

Krzysztof Fedyk i Klaudia Masłowska - reprezentanci Szkoły Tańca Astra Szczecin uplasowali się na drugim miejscu, zyskując tytuł Wicemistrzów Polski. Kamil Mecha i Hanna Capar zajęli w tym finale miejsce 4.

Szczecińskie pary taneczne stanowiły również silną reprezentację w kategorii pow. 15 B, gdzie aż dwie pary naszego miasta znalazły się w finale. Daniel Lipiński z Weroniką Sobiech zdobyli miejsce 5., a Jakub Chmiel i Natalia Malinowska zajęli pozycję nr 6. Obie pary są reprezentantami Klubu Tańca Towarzyskiego „DANCECLUB” ze Szczecina.

Studio tańca Astra może pochwalić się również tytułem mistrzowskim zdobytym podczas tego turnieju. Mikołaj Guz i Matylda Pluskota zdobyli tytuł Mistrzów Polski Par Dorosłych w kategorii pow. 15 B w stylu latynoamerykańskim i uzyskali najwyższą ogólnopolską klasę taneczną „A”.