Porażka Spójni w Dąbrowie Górniczej

Paweł Majchrzak
Jerzy Koszuta w meczu Spójnia- MKS Dąbrowa Górnicza
Jerzy Koszuta w meczu Spójnia- MKS Dąbrowa Górnicza Paweł Majchrzak
Nie udało się stargardzkiej Spójni przełamać złej passy przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza. Stargardzianie gładko przegrali 61:84

Początek spotkania był wyrównany. Choć podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza mieli problem z upilnowaniem duetu Lisewski - Basiński, goście nie tracili dystansu do rywali, a na 1:30 min przed końcem I kwarty wyszli na dwupunktowe prowadzenie (15:13). Po 10 minutach Spójnia prowadziła 17:16.

W drugiej kwarcie Spójnia miała problemy ze skutecznością, również w walce na tablicach do MKS prezentował się o wiele lepiej, czego efektem było dziewięciopunktowe prowadzenie (32:23) gospodarzy, które utrzymało się do przerwy. Po pierwszej połowie MKS Dąbrowa Górnicza prowadziła 35:26.

Po przerwie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, zachowując bezpieczną przewagę. Gdy ta pod koniec III odsłony wzrosła do 18 "oczek" (59:41) stało się jasne, że mecz jest praktycznie rozstrzygnięty.

W czwartej kwarcie goście próbowali odrabiać straty - za trzy punkty trafiali Bodych i Parzych, dobre wejście na parkiet zaprezentował Tomasz Stępień - to jednak było za mało. Spójnia przegrała w Dąbrowie Górniczej 61:84.

MKS Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard 84:61 (16:17, 19:9, 24:15, 25:20)

Punkty dla Spójni zdobywali:

Stokłosa 13 (3x3), Stępień 12 (2), Koszuta 12 (7 zb.), Bodych 7 (2), Grudziński 6, Soczewski 6, Parzych 3 (1), Buczyniak 2.

Najwięcej punktów dl MKS-u zdobyli Basiński - 13 (1x3, 5 zb., 7 as.), Lisewski 12, Bogdanowicz 12 (2x3, 7 zb.)