PIOTR ILIŃSKI

avatarPIOTR ILIŃSKI

Szczecin
Jestem od 1974 roku w związku małżeńskim, małżonka Ewa, córka Edyta, syn Robert oraz dwoje wnuków Kacper i Amanda. Jako hobby traktuję słuchanie muzyki, oglądanie filmów w wolnym czasie oraz interesują mnie także ciekawe książki.

WZÓR NA DOBRY BUDŻET

2014-01-11 11:38:59

Starannie śledzisz swoje dochody i wydatki. Skąd jednak wiesz, że nie wydajesz zbyt dużo na mieszkanie, na spłacanie kredytów czy na żywność? Popatrz, jak to robią inni. Porównaj swoje wydatki z uśrednioną strukturą wydatków 18 milionów polskich gospodarstw domowych. Według GUS, przeciętna polska rodzina tak dzieli swoje dochody.
< 54% - codzienne wydatki na życie (żywność i używki, ubranie, higiena, utrzymanie samochodu, transport, opieka zdrowotna, rozrywka).
< 25% - zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych (koszt utrzymania mieszkania lub domu, spłata kredytów hipotecznych, media domowe, remonty).
< 10% - kultura, sport, turystyka, wypoczynek.
< 11% - oszczędności, inwestycje finansowe, polisy ubezpieczeniowe.
Jeśli wydajesz mniej na życie, za to odkładasz i lokujesz więcej niż średnia krajowa (11%), twój budżet jest lepszy od przeciętnego.

Jesteś na profilu PIOTR ILIŃSKI - stronie mieszkańca miasta Szczecin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj