PIOTR ILIŃSKI

avatarPIOTR ILIŃSKI

Szczecin
Jestem od 1974 roku w związku małżeńskim, małżonka Ewa, córka Edyta, syn Robert oraz dwoje wnuków Kacper i Amanda. Jako hobby traktuję słuchanie muzyki, oglądanie filmów w wolnym czasie oraz interesują mnie także ciekawe książki.

POSZUKAJ WŁAŚCIWEJ OSOBY

2013-11-27 14:53:24

Czy wiesz, że istnieje recepta na udane małżeństwo? Trzeba tylko zwrócić uwagę - odpowiednio wcześniej - na następujące czynniki: < PRZYJRZYJ SIĘ RODZICOM. Zastanów się, jak funkcjonuje rodzina osoby, którą kochasz, jak wyglądają relacje między jej rodzicami - a więc, w jakich warunkach ta osoba żyła w rodzinnym domu. Dorośli często powielają zachowania, które obserwowali w dzieciństwie. < ZAMIEŃ SIĘ W DETEKTYWA. Czy w rodzinie bliskiej ci osoby istnieje problem alkoholowy lub inne uzależnienia? Uważaj, alkoholizm bywa "dziedziczny", można mieć do niego genetyczne predyspozycje. A może zdarzały się przypadki depresji, stanów lękowych bądź przemocy? < SŁUCHAJ UWAŻNIE. Zwróć uwagę, jak twój potencjalny przyszły partner komunikuje się z tobą i z innymi ludźmi. Obserwuj, jak postępuje w niezręcznych czy trudnych sytuacjach, jak radzi sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. < CZY POTRAFICIE IŚĆ NA KOMPROMIS? Jeśli nigdy nie ustępujesz, to masz problem. Umiejętność kompromisu jest jedną z cech zdrowego rozsądku. < CZY RELACJE MIĘDZY WAMI SĄ NAPRAWDĘ BLISKIE? Nie chodzi tu o seks, ale o bliskość pozwalającą mu posprzątać twoje wymiociny, kiedy jesteś chora; o to, że zapraszasz jego matkę na święta, choć (i on o tym wie) za nią nie przepadasz; a kiedy wracasz z pracy po ciężkim dniu, on czeka na ciebie z gotową kolacją.

Jesteś na profilu PIOTR ILIŃSKI - stronie mieszkańca miasta Szczecin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj