Nowa wystawa zdjęć - nie zdjęć....

2012-10-17 12:43:05

Arnoldzie, spotykamy się, aby porozmawiać na temat , drugiej w tym roku twojej wystawy, zatytułowanej „Arnold nad Odrą”.
Dlaczego taki tytuł?
– Tak jak poprzednia, zatytułowana „Arnold Woliński ze Szczecina”, odwołuję się do wątków z masowej świadomości: „Pan Jarzyna ze Szczecina”, czy też „Jazz nad Odrą”. A tak na poważnie, to chodzi mi głównie o podkreślenie moich związków z rodzinnym miastem.
– Można zauważyć, iż ten związek i umiłowanie miasta obecny jest w prezentowanych na wystawie pracach. Chodzi mi o „Szczecińską Wenecję” i „Pop Orły”. Jak najbardziej to prace „szczecińskie” w swej tematyce. „Wenecja” to spojrzenie na ul. Kolumba, zapomniany, bardzo urokliwy fragment miasta od strony Odry. Orły z Jasnych Błoni w estetyce pop to feria barw wprost eksplodujących swą intensywnością.

W jakich technikach wykonane są prezentowane prace?
– Większość to obrazy akrylowe oraz obrazy wykonane w technikach własnych. Jest też 5 grafik w dużym formacie. Wszystkie są do obejrzenia i nabycia. Ceny nie odstraszają.
Jeżeli ktoś nie zdąży ich obejrzeć, zawsze może to uczynić na moim blogu w internecie arnoldcolors.blogspot.com

W jaki sposób powstają twoje obrazy? Co Ciebie inspiruje?
– Inspiracją do moich powstających obrazów są stop-klatki z otaczającej nas rzeczywistości, postacie z masowej wyobraźni i czyste, żywe kolory.
– Swoje obrazy najczęściej tworzę w oparciu o swoje zdjęcia lub grafiki komputerowe. Obraz przed powstaniem może mieć kilka wersji. Które wybieram do realizacji, to już kwestia intuicji i tzw. natchnienia.


Z tego co się orientuję, ta wystawa kończy się niebawem, więc zapraszamy do wirtualnego obejrzenia jej na twoim blogu. Powiedz nam, jakie masz plany na przyszłość bliższą i tę dalszą?

– W październiku/listopadzie będzie można zobaczyć inny aspekt mojej działalności twórczej: zdjęcia-nie zdjęcia, czyli komputerowo przetworzone zdjęcia mojego autorstwa, banalne przedmioty z naszej codzienności nabierające nowego wyrazu i niosące zupełnie inny przekaz niż ich pierwotne przeznaczenie.
Wystawa otwarta będzie od 5 października w pubie „Barbakan” przy ul. Bohaterów Warszawy.
W nowym roku będzie czas na pokazanie grafik czarno-białych i rysunków tuszem.

Dziękuje za rozmowę i zapraszam również do odwiedzenia Twojej wystaw z twojej twórczości.
Rozm. BM

Jesteś na profilu Zachodniopomorskie Stowarztszenie Twórców Kultury Zstk - stronie mieszkańca miasta Szczecin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj