Nina Kaczmarek

avatarNina Kaczmarek

Szczecin
Nina Kaczmarek Jestem założycielką www.pieknyumysl.info i www.Kobietowo.pl. Trenerką biznesu, Coachem ICF, Diet Coachem, wieloletnią trenerką fitness. W dwóch słowach... Człowiek Pasja. Zarażam uśmiechem i chęcią działania.

Mamo, ja chcę!!!

2016-11-24 13:49:46

- Mamo, popatrz jaki fajny samochodzik...
- Mamooo, a te długopisyyy... widzisz? Chiałaaabym takie...
- Kochanie masz już całe pudło autek. Córciu, a gdzie ostatni zestaw długopisów który ci kupiłam?

I tak się bijesz z myślami. Nie kupić, postawić na swoim... bo znowu wydatki, bo kolejna niepotrzebna rzecz w domu, którą będziesz przerzucała z kąta w kąt? Czy kupić, by być "super mamą" i dać dziecku poczucie, że może mieć wszystko (?) I wiesz co? Nie jesteś sama? Co więcej, takie dylematy dotyczą każdej mamy. Tej, co jest aktywna w domu- na "urlopie wychowawczym " (haha, obok palemek i basenów to ten urlop raczej nie leżał) i tej, która aktywnie pracuje zawodowo, wiele godzin dziennie z dala od swojej pociechy.

Skoro czytasz ten artykuł, to znaczy że dobro Twojego dziecka i Twoje poczucie własnej wartości są dla Ciebie nadrzędne. To znaczy, że zawsze będziesz się biła z myślami, czy to co robisz jest słuszne, czy wystarczająco dobrą Mamą jesteś i czy właściwie dbasz o siebie.

Zawsze, bez względu na to, co ktoś Ci powie, jak Cię oceni, Ty będziesz miała pytania do siebie i rzeczywistości, czy to jak postępujesz jest słuszne. Bardzo dobrze, "Brawo Ty!". To znaczy, że jesteś wspaniała, bo cały czas widzisz obszar do pracy nad sobą. Wspaniali ludzie, to Ci którzy chcą być cały czas lepsi. Dla innych, dla świata, a przede wszystkim dla siebie!

Wracając do zakupowych oczekiwań Twoich pociech. Kupić, czy nie kupić kolejnego klamota do domu? Odpowiem Tobie tak, jak pani z polskiego zabraniała i niedostateczny za to wstawiała - pytaniem na pytanie:

- A czy sobie kupujesz każdą sukienkę, buty, czy torebkę, jakie Ci się zachce?
- A czy dla siebie bierzesz każdą minutę, która jest do wzięcia?
- Czy korzystasz z każdego matczynego przywileju, ot chociażby z tego, że Twój partner może zaopiekować się WASZYM dzieckiem, a Ty w tym czasie pobędziesz z innymi Mamami, które miewają podobne dylematy?
- Czy korzystasz z możliwości pozostawienia swojej pociechy pod czujną opieką innych, profesjonalnie przygotowanych osób, by mieć chwilę dla siebie z samą sobą?

Odpowiedz sobie: czy Twojemu dziecku do świadomości, że może w życiu osiągnąć wszystko wystarczy to, że wszystko mu kupisz? Czy raczej obserwując Ciebie: dzielną, dbająca o siebie Kobietę zobaczy, że można wiele, jeśli tylko się chce?

My jesteśmy Mamami. Takimi na fula. Świadomymi Mamami. Wiemy, że dzieci uczą się przez obserwację i że zalewanie ich upominkami, ma niewiele wspólnego ze świadomym wychowywaniem i dojrzałą miłością. To nie przedmioty, a przekonania zakorzenione w człowieku stanowią o poczuciu jego wartości. Taki wzór dajemy naszym dzieciom. Taki wzór dają nasi goście comiesięcznych spotkań "Mama to Kobieta" Dyskutujemy na nich, co warto, a czego nie powinnyśmy jako Mamy robić. Pokazujemy, jak nam udało się pogodzić siebie, jako Kobiety, z byciem Mamą, w pełni świadomą Mamą.

Nie dajemy Wam recept na wychowanie, bo ich nie ma. Żyjemy własnym doświadczaniem i uczymy się z Waszych doświadczeń. Dajemy za to szansę na poznanie innych Mam, tych co patrzą "Okiem Mamy" i tych co widzą "Okiem Eksperta". Dajemy opiekę dla Twoich dzieci na czas spotkania. Zajmą się nimi cieszący się zaufaniem animatorzy, byś mogła pobyć dla siebie!

Zapraszamy, byś i Ty podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i poznała punkt widzenia nasz i naszych gości. Mam, które odnalazły w sobie silne Kobiety i działają. Działają tak, że dają wiarę innym Mamom, które czasem wątpią lub potrzebują motywacji, by wytrwać w tym, co sobie postawiły za cel.

Zapraszamy Cię, byś miała chwilę relaksu i wyszła ze spotkania z kilkoma cennymi upominkami i satysfakcją, że "Mama to Kobieta"

Nina Kaczmarek i Anita Gałek z Kobietowo.pl, organizatorki spotkań "Mama, to Kobieta", przy wsparciu Lwicy Biznesu Joanny Dudziak.

Każdy czwarty czwartek miesiąca w Starej Rzeźni, w Szczecinie.

Startujemy 24.11.2016r. o godzinie 18.00.

http://kobietowo.pl/mama-to-kobieta/

Jesteś na profilu Nina Kaczmarek - stronie mieszkańca miasta Szczecin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj