Dodaj zdjęcie profilowe

avatarraboxer

Szczecin

Ciągłe opóźnienia linii "B"-szansa na normalność?

2016-06-01 12:46:22

Tysiące szczecinian codziennie porusza się komunikacja miejską-do szkoły ,pracy Niestety punktualność autobusu linii B woła o pomstę do nieba.
[u]Ciągle opóźniony[/u]
Codziennie rano autobus jest opóźniony o 5-7 minut,co skutecznie dereguluje rozkład jazdy.Tłumaczenia uzyskane przez telefon od Dyspozytorów Centrali Ruchu jak i rozmów w cztery oczy pracowników Nadzoru Ruchu są jednoznaczne-powodem są korki na Rondzie Giedroycia.
Oczywiście należy zwrócić uwagę że korki są czynnikiem niezależnym od przewoźnika.Można jednak poczynić starania aby zminimalizować opóźnienia.Można np. ponownie skrócić trasę jak to uczyniono w wakacje 2015.Autobus linii B kursował na trasie Osiedle Słoneczne – Dworzec Niebuszewo. W tamtym okresie opóźnień nie było.
Sporym problem jest fakt,że nie na wszystkich przystankach są tablice-nie ma ich na przykład na przystanku Rayskiego.
Mało kto wie,że można samodzielnie sprawdzić odjazd autobusu.Wystarczy wysłać SMS Premium (koszt wynosi 0,62 zł za SMS) na numer 7043 o treści zditm p:[numer przystanku] np zditm p:12345. Niestety, tygodniowa zabawa to już koszt trzech złotych (a ZDITM zarabia na jednym SMS'ie 30 groszy). Gdyby zamieniono numer Premium na zwykły można zaoszczędzić 2/3 kwoty (jeden SMS premium to 2-3 SMS'y normalne)
Taka przyjemność kosztuje 106 złotych miesięcznie- o wiele więcej niż za normalny autobus.Dlaczego pomimo dopłacania za pośpiesznego musimy czekać jak na wiejski autobus?
Niestety szans na normalność nie ma.

Jesteś na profilu raboxer - stronie mieszkańca miasta Szczecin. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj