Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa „Medialny Stan Wyjątkowy 3: Powrót do szkoły”

  Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej
  Szczecin, ul. Staromłyńska/1, +48 91 431 52 36

  Od 31.10.2014 do 15.02.2015

  • 10zł

  Medialny Stan Wyjątkowy to cykliczna wystawa artystów-wykładowców Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Tegoroczna wystawa nosi tytuł „Powrót do szkoły” i jest próbą zestawienia działań osób związanych nauczaniem akademickim; to spotkanie pedagogów w twórczości artystycznej.

  Prace poruszają szeroko rozumiane wątki edukacyjne, dotyczą toku nauczania, systemu dydaktycznego i powstających w nim relacji mistrz – uczeń oraz tworzenia tak zwanego nowego obrazu. Nauka tworzenia tego „nowego obrazu” stanowi myśl przewodnią wydziału nastawionego na realizację nowoczesnego programu. Ukazuje się wówczas obraz całej akademii ukierunkowanej na naukę o tworzeniu obrazów jako konstrukcji myślowej i kształcenie artysty świadomego zależności sztuki akademickiej i sztuki współczesnej. W wystawie weźmie udział również dwunastu artystów zaproszonych z partnerskiej Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku, którzy przygotują prace dla Archiwum Idei A0 prowadzonego przez dr. hab. Roberta Knutha. Kuratorką wystawy jest Marta Czyż, organizatorem wystawy zaś są Akademia Sztuki w Szczecinie, Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie i Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Wystawa realizowana jest przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Województwa Zachodniopomorskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Mansarda, alkowa, wiatrołap... Znasz te nazwy pomieszczeń?