Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Malucha Cabrio i Fiata 126P

  Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki
  Szczecin, ul. Niemierzyńska/18A, +48 91 459 92 01

  Od 8.08.2014 do 31.12.2018

  • od 10zł

  W muzeum techniki można oglądać dwa nowe samochody. Maluch cabrio – ostatnia przeróbka fiata 126p produkowana seryjnie i polonez sanitarka.

  Bosmal 126 Cabrio – Maluch w wersji kabriolet. W seryjnej produkcji został wyprodukowany w liczbie 500 sztuk, z których wszystkie zmontowane były w BOSMALu. Około 100 sztuk zostało sprzedanych w Polsce, a reszta za granicę. I oto jeden z nich dołączył do naszej muzealnej rodziny "maluchów"

  FSO Polonez Cargo − lekki samochód dostawczy oraz sanitarka bazująca na modelu FSO Polonez Caro produkowana w latach 1993 - 2001.

  Prototyp Poloneza Sanitarki (ambulansu) z nadwoziem typu Van pokazano po raz pierwszy w 1986 roku. Auto to bazowało na seryjnym Polonezie. Do samonośnej kabiny zamontowana została podobnie jak w Trucku (aczkolwiek niżej) pomocnicza półrama, na której zamontowany został wykonany z tworzyw sztucznych przedział sanitarny. W latach 1987–1990 opracowano kolejne prototypy, które od pierwowzoru różniły się większym przeszkleniem części medycznej, zastosowaniem bocznych drzwi w części medycznej (z prawej strony) oraz jednoczęściową unoszoną do góry klapą tylną (w miejsce dwuskrzydłowych otwieranych na boki). Pojazdy te wyposażone były w silniki CB o pojemności 1.6 dm3 i mocy maksymalnej 87 KM. Prace badawcze zakończyły się w lipcu 1990 roku, zbyt duże drgania w tylnej części samochodu uniemożliwiały przeprowadzanie sprawnych zabiegów medycznych, przez co los projektu został przesądzony i auto nie trafiło do produkcji seryjnej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ