Wybierz region

Wybierz miasto

  13. Europejska Noc Muzeów. Technopark Pomerania

  Technopark Pomerania
  Szczecin, ul. Cyfrowa/6, +48 91 852 29 11

  18:00 Sobota, 19 maja

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na 13. Europejska Noc Muzeow w Szczecinie.

  Program:
  18.00–00.00
  „Romantyzm” – wystawa multimedialnych prac Franciszka Warzechy (wirtualna rzeczywistość, gify, grafiki)

  Adam Mickiewicz malował chmury słowami, Franciszek Warzecha przeniosł je do wirtualnej rzeczywistości. Romans technologii z literaturą ubrał także w formę gifow i grafik. Jego multimedialne prace są artystyczną interpretacją wybranych dzieł klasykow polskiego romantyzmu.

  Franciszek Warzecha jest studentem Akademii Sztuki w Szczecinie. W swojej tworczości porusza się w ramach internetowego gatunku sztuki – Vaporwave – ktory charakteryzuje się fascynacją technologiami i internetowymi projektami reklam, stron www i gier lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych oraz wczesnych dwutysięcznych. Prace artysty pokaże Galeria T Technoparku Pomerania, ktora powstała dzięki wspołpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie i galerią sztuki Open Gallery Moniki Krupowicz.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Z korporacji do Stumilowego Lasu. Jaką jesteś postacią z Kubusia Puchatka? QUIZ