Chemik przegrał z Fenerbahce 0:3 [zdjęcia]

(sz)
Chemik - Fenerbahce 0:3
Chemik - Fenerbahce 0:3 Sebastian Wołosz
Chemik Police przegrał 0:3 z gigantem - Fenerbahce Stambuł. Mistrzynie Polski ratuje tylko wygrana za trzy punkty na wyjeździe.

Historia pierwszego seta to historia nieudanego pościgu. Chemik Police został ukarany za zły początek meczu. Nie prowadził nawet przez moment, a utrzymywała się większa lub skromna przewaga Fenerbahce Stambuł.

Tylko kilkakrotnie mistrzynie Polski łapały kontakt. Gdy w obronie wykazała się Mariola Zenik, a za punktowanie zabrała się Anna Werblińska zrobiło się 11:12. Fenerbahce zareagowało i set skończył się wynikiem 20:25.

Giuseppe Cuccarini miał do dyspozycji komplet podopiecznych. Doświadczenia i zgrania w jego zespole nie powinno brakować, ale na początku drugiego seta policzanki powtórzyły błąd, czyli pozwoliły uciec przyjezdnym.

Blisko 5 tysięcy kibiców podniosło się z miejsc, gdy najlepsza w Chemiku - Werblińska zakończyła najdłuższą akcję meczu. Tak rozwścieczyła trenera Abbondanzę, że poprosił o czas przy wyniku 7:10. Po chwili na twarzach siatkarek Fenerbahce ponownie zagościł uśmiech, ponieważ wróciły do regularnego punktowania i zatriumfowały 18:25.

Trzecia partia dostarczyła najwięcej emocji. Montano pobudziła Chemiczki serią zagrywek. Pierwszy raz gospodynie były na prowadzeniu i odżyła nadzieja, że widowisko jeszcze potrwa. Gigant pokazał klasę raz jeszcze i zakończył mecz w trzech setach. Drużyna znad Bosforu była po prostu lepsza w każdym elemencie rzemiosła.

Po porażce Chemik Police jest jedną nogą poza Ligą Mistrzyń. Mistrzynie Polski ratuje tylko wygrana za trzy punkty na wyjeździe.

Chemik Police – Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3 (20:25, 18:25, 23:25)