Podrzucanie śmieci to udręka mieszkańców bloku przy ulicy Janickiego 17. Sterty odpadków rosną, jednak nikt nie kwapi się żeby je posprzątać.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pani Barbara prowadzi do wnętrza bloku. Schodzimy do piwnicy. Przed wejściem leży mnóstwo różnego rodzaju odpadów – butelek i plastikowych worków. Idziemy dalej – kolejna sterta. Wreszcie wychodzimy z bloku drugim wyjściem, prowadzącym z piwnicy na podwórze. Tu też pełno śmieci.

Wchodzimy na półpiętro.

– Niech pan zajrzy do tablicy z licznikami prądu – mówi kobieta.

Otwieram. Ze środka wysypują się śmieci.

– Mieszkamy w śmieciach – załamuje ręce pani Barbara. – Jak widać nie wszyscy dbają o porządek. Nie ma żadnego sposobu, aby zachować jakąkolwiek czystość wewnątrz.

Zdaniem naszej Czytelniczki odpady na Janickiego 17 podrzucono co najmniej trzy miesiące temu.

– Brama jest otwarta i każdy może tu wejść – mówi nasza Czytelniczka. – Ktoś zrobił sobie porządki, a nam podrzucił. Interweniowaliśmy w tej sprawie u zarządcy, ale bezskutecznie. Ciekawe, kto będzie odpowiadał gdy wybuchnie pożar albo zagrozi nam plaga szczurów?

Nasza rozmowa na klatce schodowej budzi żywe zainteresowanie. Wkrótce pojawiają się kolejni mieszkańcy.

– Panie, tu nikt nie sprząta, ale koniecznie o tym napiszcie, może to coś zmieni. Jeżeli płacimy za czynsz to chyba mamy prawo do czystości – twierdzą zgodnie.

Budynkiem opiekuje się Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, ale za sprzątanie odpowiada firma „Iradaja”.

Jej przedstawiciel utrzymuje, że zgłoszenie o śmieciach przyjęto, tyle, że nie trzy miesiące temu, a dopiero tydzień temu.

– Zarzucanie nam takich opóźnień to przesada – mówi Marcin Redmer z firmy Iradaja. – Tych śmieci jest tak dużo, ze dozorca nie jest w stanie ich wywieźć. Zlecimy to firmie i załatwimy problem. Na pewno śmieci zostaną posprzątane jeszcze w tym tygodniu.

Zgłosiliśmy również problem skrzynki z licznikami energii.

– Takie miejsce powinno być zamknięte – powiedział nam Jarosław Dobrzyński ze szczecińskiej ENEI. – Dostęp do urządzeń pomiarowych powinna mieć tylko odpowiedzialna osoba. Taki problem trzeba zgłosić do administracji budynku albo bezpośrednio pod numer 991.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!