Zgłoś kandydaturę w urzędzie miejskim do 29 kwietnia. 20 maja mieszkańcy wybiorą swoich reprezentantów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Podstawowym obowiązkiem członka rady jest obecność na zebraniach – tłumaczy Maria Myśliwiec, przewodnicząca rady osiedla Arkońskie – Niemierzyn.

W każdym miesiącu odbywa się jedno zebranie dla członków rady i kolejne dla zarządu rady.

– Wielu nowych radnych jest zaskoczonych tym, że praca w radzie ma społeczny charakter – mówi Maria Myśliwiec. – Mylą rady osiedli z radami spółdzielczymi, w których za każdą sesję dostaje się pieniądze. Wielu z nich po prostu rezygnuje. W radach osiedlowych jedynie przewodniczący pobierają dietę w wysokości ok. 270 złotych. – Wystarcza to na pokrycie opłat za rozmowy telefoniczne, które wykonuję w sprawie osiedla – mówi przewodnicząca rady osiedla Arkońskie – Niemierzyn.

Każda rada w zależności od wielkości ma do rozdysponowania kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze te przeznaczane są na organizację imprez i realizację osiedlowych projektów.

Termin zgłaszania kandydatów upływa 29 kwietnia. Może nim być osoba która ukończyła 18 lat, jest obywatelem polskim, stale zamieszkującym na terenie osiedla.

Zgłoszenie musi być poparte przez co najmniej 20 mieszkańców osiedla uprawnionych do głosowania.

– To zajęcie dla społeczników, ludzi zainteresowanych i zaangażowanych w życie osiedla – mówi Lucjan Rudnicki, przewodniczący rady osiedla Niebuszewo.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: