Żołnierze z "dwunastki" w czołówce

Marek Jaszczyński
Żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej mogą pochwalić się sporymi sukcesami w strzelectwie.

Płk dypl. Krzysztof Stachowiak, dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej wyróżnił nagrodami pieniężnymi i urlopami krótkoterminowymi żołnierzy, którzy reprezentowali jednostkę w zawodach sportowych.

Podczas Mistrzostw Wojsk Lądowych strzelców wyborowych w Międzyrzeczu, cztery startujące zespoły z 12. BZ uplasowały się w pierwszej dziesiątce.

- Co prawda, zawody te wygrał zespół z 17. Brygady Zmechanizowanej, ale wyniki które uzyskali nasi żołnierze mówią same za siebie – komentuje kpt. Janusz Błaszczak, oficer prasowy z 12 BZ. - Podczas zaciętej rywalizacji, dwa zespoły w składzie: st. szer. Szymon Baran, st. szer. Andrzej Rogowski i st. szer. Wojciech Gwizdek, st. szer. Tomasz Kozłowski, zajęły bardzo wysokie , bo medalowe 2. i 3. miejsce.

Pozostałe startujące zespoły strzelców wyborowych, zajęły kolejno 6. i 9. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Również, bardzo dobrze radziła sobie reprezentacja żołnierzy zasadniczej służby wojskowej, która zajęła 1.miejsce podczas Mistrzostw 12.Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej w strzelaniu z karabinku kbkAK, które odbyły się w Budowie.

Szeregowy Adam Majcher z 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej, z wynikiem 185 punktów, został mistrzem 12.SDZ, natomiast szeregowy Paweł Olbryski z kompanii rozpoznawczej, wystrzelał „tylko” 179 punktów, co zapewniło mu tytuł vice mistrza „12”.

Kolejna strzelecka reprezentacja Brygady, brała udział w Mistrzostwach 12. SDZ, w strzelaniu z pistoletu kadry zawodowej, które odbyły się Koszalinie.12. Brygadę Zmechanizowaną reprezentowali: kpt. Maciej Kłaczkowski, kpt. Zbigniew Wojciechowski, kpt. Mariusz Jakubowski,

kpt. Tomasz Koczalski i chor. Marcin Goździcki, którzy mając celne oko i pewną rękę ,wystrzelali 1. miejsce, a kpt. Maciej Kłaczkowski w klasyfikacji indywidualnej został vice mistrzem 12 SDZ.