Marcin Poręba, saper z 5. pułku inżynieryjnego ze Szczecina, zginął około godz. 15.30 czasu polskiego po ataku na polski konwój logistyczny w Afganistanie. Pięciu żołnierzy zostało rannych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Narodowej, podczas powrotu polskich żołnierzy do bazy Giro, po wykonaniu zadań, pod pojazdem typu Rosomak eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy (IED).

- Pod jednym z pojazdów zdetonowany został materiał wybuchowy – przyznał w TVN24 major Gil, rzecznik polskiego kontyngentu w Afganistanie. – Śmierć poniósł żołnierz służący w 5. pułku w Szczecinie, Marcin Poręba. Pięciu zostało rannych. Jeden z nich przeszedł już operację, trzech zostało zaopatrzonych, kolejny jest w szoku.

- Rodzina poległego oraz rodziny rannych żołnierzy zostały powiadomione o zdarzeniu oraz objęte wszechstronną opieką - czytamy w komunikacie MON-u.

Poszkodowani znajdują się pod fachową opieką medyczną. U jednego żołnierza stwierdzono szok pourazowy. Stan czterech pozostałych żołnierzy, średnio i lekko rannych, ocenia się jako stabilny, niezagrażający życiu.

To trzeci żołnierz ze Szczecina, który zginał w Afganistanie. W lutym tego roku w wypadku drogowym zmarł chorąży Andrzej Rozmiarek z 12. Brygady Zmechanizowanej, natomiast w kwietniu 2008 roku w wyniku wybuchu miny zginął st. szer. Grzegorz Politowski ze Szczecina.


Zobacz też:

W Golczewie pochowali naszego żołnierza (zdjęcia)

Zginął nasz żołnierz

Rodzina otoczona opieką po śmierci żołnierza

W Afganistanie zginął żołnierz ze Szczecina

Nasi żołnierze powinni opuścić Afganistan?Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pingwindaboss

.. A to nie jest tak że tam jadą sami ochotnicy jeszcze do tego po selekcji? Cóż taka robota a wojna i misja jak to zwykle bywa o kase.
Nie mniej szkoda faceta.

"trzech zostało zaopatrzonych"- opatrzonych?

D.J.

[*]. ta jest wojna o wszystko i o nic...bez sensu jest to wszystko...
ale taka jest historia ludzkości: wojny, pożogi, epidemie, powodzie...ludzkość chyba nie potrafi żyć bez wojny...