Oto jak zmienią się trasy poszczególnych linii już 27 kwietnia:
1. Kursy linii 54 z Zakładów Mięsnych będą wykonywane objazdem: od ul. Pomorskiej przez ul. Struga (północna wspomagająca), nawrót na wiadukcie przy SPA Dąbie, powrót do ul. Zwierzynieckiej (KIJEWO) przez ul. Struga (południowa wspomagająca). Na trasie objazdu obowiązywać będą dodatkowe przystanki:
- na jezdni północnej Struga nż, Botaniczna, Wiosenna, Struga Zajezdnia nż,
- na jezdni południowej Struga Zajezdnia nż, Sanktuarium, Botaniczna (nowy przystanek zlokalizowany pomiędzy wjazdami na parking CH Real).
Na linii obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy, z dotychczasową częstotliwością.
2. Linia 79 w kierunku Basenu Górniczego od ul. Zwierzynieckiej będzie kursować ul. Pomorską i ul. Struga (północna wspomagająca), tak jak linia 73D. Przystanek Struga nż zostaje przeniesiony na istniejący przystanek na jezdni wspomagającej.
3. Autobusy linii pospiesznej "B" w kierunku Os. Słonecznego kursują objazdem od ul. Krasińskiego przez ul. Naruszewicza – Niemcewicza – Kołłątaja – Rondo Giedroycia i dalej swoją trasą wg obowiązującego rozkładu jazdy. Autobusy będą zatrzymywać się na dodatkowym przystanku "Niemcewicza", wspólnym z liniami 51, 78 i 87, z pominięciem przystanku "Kołłątaja" zlokalizowanym na al. Wyzwolenia.
4. Autobusy linii nocnych 522, 523, 525, 530 oraz 532 kursują objazdami:
Linie 522, 523 i 530 kursują w obu kierunkach przez ul. Kołłątaja, z pominięciem przystanków "Naruszewicza" i "Krasińskiego". Przystanek
"Niemcewicza" (dla linii nocnych) w kierunku Placu Rodła zostaje przeniesiony na ul. Kołłątaja za ul. Barbary, zaś w kierunku Orzeszkowej autobusy będą zatrzymywać się na przystanku tramwajowym,
Linia 525 kursuje w obu kierunkach ul. (Wszystkich Świętych – Chopina –) Krasińskiego – Naruszewicza – Niemcewicza – Kołłątaja. Przystanek "Krasińskiego"zostanie przeniesiony na ul. Krasińskiego, przed skrzyżowanie z
ul. Naruszewicza.
5. Linia 532 kursuje w obu kierunkach ul. Krasińskiego – Naruszewicza – Niemcewicza – Kołłątaja. Przystanek "Krasińskiego" zostanie przeniesiony na ul. Krasińskiego, przed skrzyżowanie z ul. Naruszewicza. Przystanek "Niemcewicza" (dla linii nocnych) w kierunku Placu Rodła zostaje przeniesiony na ul. Kołłątaja za ul. Barbary, zaś w kierunku Orzeszkowej autobusy będą zatrzymywać się na przystanku tramwajowym,
Ww. linie nocne kursują wg normalnych rozkładów jazdy.
6. Ogranicza się częstotliwość kursowania zastępczej linii autobusowej 803A (Kołłątaja – Pawła VI) z 12 do 24 minut:
- w dni powszednie w godz. 5:30-20:00,
- w soboty w godz. 9:00-18:00,
- w niedziele i dni świąteczne w godz. 11:00-18:00.
W pozostałym okresie częstotliwość kursowania linii nie ulega zmianie.
Dla linii 803A zostaje uruchomiony dodatkowy przystanek "Kołłątaja", w ciągu al. Wyzwolenia, między Rondem Giedroycia a ul. Słowackiego, za zjazdem z ronda. Przystanek "Kołłątaja" dla linii 803A, dotychczas wspólny z linią "B", będzie przystankiem tylko dla wysiadających.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?