Od wczoraj na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu i Derdowskiego kolejne utrudnienia. Zamknięta zostanie Europejska. Lepiej będzie za to na skrzyżowaniu ul. Europejskiej i Wrocławskiej. Problemów możemy spodziewać się w nowym rozkładzie autobusów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wiadomo już na pewno, że z ruchu zostanie całkowicie wyłączona ul. Europejska. Ta wiadomość przeraża mieszkańców Gumieniec.

– Teraz to wszystko się tu zakorkuje – martwi się Zbigniew Marczak, który mieszka przy ul. Okulickiego. – Nie wiem jak długo to jeszcze potrwa, tak przecież być nie może.

Zamknięty zostanie jedynie wlot w ul. Europejską, żeby budować kolejną cześć ronda. Swobodnie będzie można wjechać w ul. Wierzbową i na stację paliw.

– Trzeba przebudować zbrojenia, które przechodzą przez ulicę – mówi Roman Siemczyk, inżynier kontraktu. – Pojawi się już docelowy kształt ronda.

Lepiej na objeździe

Magistrat w końcu posłuchał mieszkańców. Będą zmiany na skrzyżowaniu Wrocławskiej, Krakowskiej i Europejskiej. Przeprogramowane sygnalizatory świetlne zapewnią o połowę dłuższe „zielone”, niż do tej pory. A to oznacza o wiele mniejsze zatory w tym miejscu.

– Nareszcie, przecież od początku mówiliśmy, że tak będzie najlepiej – cieszą się Marlena i Wojtek Kaczor, którzy mieszkają przy ul. Krakowskiej. – Na pewno poprawi się płynność ruchu w tym miejscu.

Lepiej ma być także przyul. Różanej. Teraz będzie można wjeżdżać nią w ul. Ku Słońcu.

Najbardziej zmian obawiają się pasażerowie komunikacji miejskiej. Linie 53 i 60 nie będą przejeżdżać przez skrzyżowanie. Autobusy prawdopodobnie ruszą przez Derdowskiego na Świerczewską, gdzie będą miały pętlę końcową. Druga trasa tych samych linii będzie biegła od ul. Dworskiej już normalnie. Odcinek między Świerczewską a Dworską pasażerowie będą musieli przechodzić pieszo.

– To kpiny jakieś – żali się Alina Jagoda, emerytka. – Przecież to kawał drogi, dla mnie jakieś piętnaście minut. To nie jest dobre rozwiązanie.

...i znowu zmiany

Taki stan potrwa do 27 kwietnia. Później otworzona zostanie ul. Okulickiego i Europejska, a zamknięta Derdowskiego przy skrzyżowaniu. Być może otwarty pozostanie prawoskręt z Derdowskiego. Na pewno gotowa będzie południowa strona ul. Ku Słońcu i ruch będzie odbywał się w obydwu kierunkach. O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować na łamach naszej gazety i serwisu www.mmszczecin.pl.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!