Od 1 sierpnia br. wojewoda zgodnie z ustawą przekazał kolejną część dotychczasowych kompetencji do samorządu województwa. Pod nadzór Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przeszedł ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Od 1 sierpnia br. wojewoda zgodnie z ustawą przekazał kolejną część dotychczasowych kompetencji do samorządu województwa.Pod nadzór Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przeszedł Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach (wraz z oddziałem koszalińskim i 18 terenowymi zespołami doradców). ZODR prowadzi głównie działalność doradczą w zakresie rolnictwa (m.in. prowadzi szkolenia dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich, zajmuje się informacją wspierającą rozwój produkcji rolniczej, analizuje rynki rolne, upowszechnia metody produkcji rolniczej, zajmuje się szacowaniem strat po klęskach żywiołowych) W ZODR pracuje blisko 200 osób. Od 1 sierpnia br zgodnie z ustawą kompetencyjną ZODR funkcjonuje jako samorządowa jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną, finansowana z budżetu państwa.Ustawa kompetencyjna przyniosła zmiany również w zakresie ochrony przyrody: od 1 sierpnia br parki krajobrazowe oraz obszary chronionego krajobrazu są stanowione przez sejmik województwa. Inne formy ochrony – takie jak np. pomnik przyrody, stanowisko dokumentacyjne, zespół przyrodniczo-krajobrazowy przeszły do kompetencji rad gmin.Do marszałków województw przeszły także zadania wojewodów określone w ustawach o kombatantach (zadania z zakresu integracji środowisk kombatanckich i stowarzyszeń osób represjonowanych), o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (nadzór i wydawanie zezwoleń na prowadzenie działalności), o recyklingu pojazdów (wydawanie zezwoleń na działalność i prowadzenie wykazu przedsiębiorstw), o przeciwdziałaniu narkomanii (coroczne określanie powierzchni na uprawę maku i konopi włóknistych, wydawanie zezwoleń na skup maku).

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!