ZCH Police otrzymały już 70 mln zł. kredytu

Zakłady Chemiczne „POLICE” SA podpisały umowę kredytową z PKO BP w wysokości 70 mln zł. Dzięki kredytowi spółka rozliczy bieżące zobowiązania wobec banku z tytułu opcji walutowych.

Zakłady Chemiczne „POLICE” SA podpisały umowę kredytową z PKO BP w wysokości 70 mln zł. Dzięki kredytowi spółka rozliczy bieżące zobowiązania wobec banku z tytułu opcji walutowych. Jednak „POLICE” nadal czekają na kredyt w wysokości 190 mln zł, o który spółka ubiega się w Banku PKO BP.

Spółka chce zaciągnąć kredyt o wysokości 190 milionów na prosperowanie firmy. - "Dzięki kredytowi moglibyśmy pokryć część strat z tytułu opcji. Mielibyśmy też fundusze na zakup surowców i możliwość udzielania kredytu kupieckiego naszym odbiorcom" – mówi Zbigniew Miklewicz, prezes Z Ch „POLICE” SA. Kredyt poręczyła już Agencja Rozwoju Przemysłu, ale konieczne okazało się uzgodnienie programu restrukturyzacji i planu finansowego spółki. W spółce zakończył się audyt, który ma określić, czy zakłady mają szansę na 190-milionową pożyczkę. Gdy wyniki audytu będą dla dobre - już we wrześniu lub październiku bank wyda decyzję w sprawie kredytowania spółki. Natomist na początku września br. Walne Polic ma wyrazić zgodę na ustanowienia zabezpieczeń na majątku spółki na rzecz PKO BP.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.