Zakłady Chemiczne „POLICE” SA podpisały umowę kredytową z PKO BP w wysokości 70 mln zł. Dzięki kredytowi spółka rozliczy bieżące zobowiązania wobec banku z tytułu opcji walutowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zakłady Chemiczne „POLICE” SA podpisały umowę kredytową z PKO BP w wysokości 70 mln zł. Dzięki kredytowi spółka rozliczy bieżące zobowiązania wobec banku z tytułu opcji walutowych. Jednak „POLICE” nadal czekają na kredyt w wysokości 190 mln zł, o który spółka ubiega się w Banku PKO BP.

Spółka chce zaciągnąć kredyt o wysokości 190 milionów na prosperowanie firmy. - "Dzięki kredytowi moglibyśmy pokryć część strat z tytułu opcji. Mielibyśmy też fundusze na zakup surowców i możliwość udzielania kredytu kupieckiego naszym odbiorcom" – mówi Zbigniew Miklewicz, prezes Z Ch „POLICE” SA. Kredyt poręczyła już Agencja Rozwoju Przemysłu, ale konieczne okazało się uzgodnienie programu restrukturyzacji i planu finansowego spółki. W spółce zakończył się audyt, który ma określić, czy zakłady mają szansę na 190-milionową pożyczkę. Gdy wyniki audytu będą dla dobre - już we wrześniu lub październiku bank wyda decyzję w sprawie kredytowania spółki. Natomist na początku września br. Walne Polic ma wyrazić zgodę na ustanowienia zabezpieczeń na majątku spółki na rzecz PKO BP.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: