W Szczecinie rusza poczekalnia dla zwierząt.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Psy i koty, ale nie tylko, których właściciele z różnych powodów (zgon, choroba, wyjazd właściciela) chcą się ich zrzec, nie będą trafiały do schroniska, tylko bezpośrednio do nowych właścicieli. Ma to zapobiec przepełnieniu schronisk oraz uchronić zwierzęta przed potencjalną chorobą, którą mogą zarazić się w schronisku. Ograniczy to im również ogromny stres.

Poczekalnię, czyli swego rodzaju pośrednictwo, prowadzić będzie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Adopcja zwierząt z wykorzystaniem poczekalni jest bezpłatna.

Aby skorzystać z poczekalni wystarczy wypełnić specjalny formularz. Dostępny jest on na stronach internetowych Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami, a także w siedzibie towarzystwa.

W tym celu można sie także skontaktować z koordynatorem programu Moniką Kielak pod numerem telefonu 091 487 04 37 w dni powszednie w godz. od 11 do 17.

Wypełniony formularz ze zdjęciem zwierzęcia należy przesłać na adres TOZ pocztą tradycyjną lub na adres mailowy tozpoczekalnia@o2.pl. Po otrzymaniu formularza pracownicy TOZ skontaktują się z adresatem.

W poczekalni znajdują się także oferty zwierząt przebywających w domach tymczasowych TOZ. Umieszczane są tam zwierzęta zbłąkane, porzucone lub wykupione ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W tym przypadku adopcja odbywa się po podpisaniu umowy adopcyjnej uprawniającej do bezpłatnych zabiegów kastracji lub sterylizacji na leczenie i profilaktykę.


Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!