Minister Bartosz Arłukowicz

Minister Bartosz Arłukowicz (© naszemiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej jest organizatorem Zachodniopomorskiego Forum Integracji Społecznej, które już jutro (2.09) odbędzie się w Szczecinie. Konferencja stanowi element działań projektu systemowego „Profesjonalne kadry – lepsze jutro” współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jak powiedział Tomasz Dąbrowski z Biura Informacji Urzędu Marszałkowskiego „celem spotkania jest kontynuacja sieci partnerskiej, złożonej z przedstawicieli służb społecznych, administracji samorządowej i rządowej oraz świata nauki – gotowej do podejmowania dyskursu o problemach zarówno bieżącej polityki i pomocy społecznej, jak i stałych, ważnych dla regionu tematach”.

Podczas konferencji uczestnicy będą mogli wymieniać się poglądami w zakresie innowacyjnych narzędzi i metod przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego. Będzie też możliwość przeprowadzenia dyskusji na temat potencjału współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi.

Zachodniopomorskie Forum Integracji Społecznej jest odpowiedzią na potrzebę integracji środowiska pracowników szeroko rozumianej polityki społecznej oraz konsultacji z ekspertami w zakresie przedstawionych zagadnień.

Swoją obecność zapowiedzieli m.in. minister Bartosz Arłukowicz, posłanka Magdalena Kochan, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Marek Hok członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!