Szczecin European Film Festival jest corocznym wydarzeniem filmowym, organizowanym przez Stowarzyszenie OFFicyna, które bada granice kina, a jego główną misją jest twórcze poszukiwanie.

Szczecin European Film Festival jest corocznym wydarzeniem filmowym, organizowanym przez Stowarzyszenie OFFicyna, które bada granice kina, a jego główną misją jest twórcze poszukiwanie.

- Oglądając filmy naszego festiwalu mamy przegląd problemów współczesnego świata - mówi Bartosz Wójcik, dyrektor festiwalu. - Podczas otwarcia pokażemy film opowiadający o bardzo dynamicznie rozwijającej się branży modowej w Ghanie. Głównym punktem festiwalu jest konkurs europejski. W tym roku zobaczymy 26 filmów z 15 krajów. 15 filmów będzie miało polską premierę. Przed pokazami konkursowymi będą pokazywane filmy studentów Akademii Sztuki.

Ponadto w programie Młode Kino Niemieckie to prezentacja wybranej kinematografii europejskiej obejmująca nowatorskie i nietuzinkowe produkcje. Punktem wyjścia jest spojrzenie na europejskie kraje z innej perspektywy, co umożliwia spotkania publiczności z kinem mniej znanym w Polsce, ale niewątpliwie ciekawym i godnym uwagi.

W cyklu Chillout Horror będą dominować przede wszystkim krótkometrażowe filmy fabularne, wyjątkiem są dwa niezwykłe dokumenty („Voices of Vincent” oraz „Z pogranicza cudu”). Wstęp na blok dozwolony od lat 18.

SEFF Film Forum w tym roku gościć będzie specjalistów z krajów bałtyckich - Litwy, Niemiec, Polski oraz Szwecji. W dyskusji zostaną poruszone tematy współczesnych form „audience development”, dominujących w świecie kina niezależnego.

Festiwal odbędzie się w dniach 19-23 października w różnych miejscach.

Zobacz nasze najnowsze wideo:


Magazyn Sportowy GS24. W najnowszym odcinku między innymi:
Wygrana reprezentacji i King Szczecin z mistrzem Polski


Oglądaj nas na Instagramie:
Filmy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: