Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybieramy Trendy roku. Rusza trzecia edycja plebiscytu!

Agata Maksymiuk
Po raz trzeci w Szczecinie odbędzie się plebiscyt Trendy Roku, na którym to uroczyście zostaną wręczone statuetki, osobom, które swoją działalnością rozwijają szczecińską kulturę.

To już stało się tradycją. Obserwując zmiany jakie zachodzą w naszym mieście, spotykając niesamowitych ludzi i poznając ich inicjatywy, trudno nam pozostać obojętnym. Dlatego po raz trzeci wręczymy statuetki osobom, które swoją pracą, energią i zaangażowaniem obalają tezę, że w Szczecinie nic się nie dzieje. Dzieje się i to dużo! Sprawdźcie sami.

Trendy Roku to wyróżnienie dla ludzi, których praca staje się inspiracją dla innych, a miasto tętni życiem. Osobowość, miejsce i wydarzenie to trzy kategorie, które zdecydowaliśmy się wyróżnić. Postanowiliśmy, że nominacji dokonają laureaci poprzednich edycji naszego plebiscytu. Kto inny mógłby nam lepiej doradzić? Nie zapomnieliśmy też o Was, drodzy Czytelnicy!

Do Waszej decyzji oddajemy wybór zwycięzców, którzy stali się symbolem Szczecina w ubiegłym roku. Laureatów zatwierdzi specjalnie powołana kapituła.

Nominowani

W kategorii Osobowość Roku nominację otrzymali:

- Laura Hołowacz, prezes i współzałożycielka szczecińskiej firmy spedycyjnej CSL. Według wielu - uosobienie kreatywności. To dzięki niej budynek Starej Rzeźni na Łasztowni odzyskał dawny blask, jednocześnie przypominając nam, że istnieje też druga strona miasta. To z jej inicjatywy powstało tam centrum kultury. Koncerty, warsztaty, wykłady, spotkania, wystawy, targi i wiele innych społecznych inicjatyw to codzienne atrakcje, jakie oferuje Stara Rzeźnia.

Czytaj więcej: Stara Rzeźnia otwarta dla mieszkańców [wideo, zdjęcia]

- Jarosław Dulny, fotograf oraz miłośnik sportu. Swoimi działaniami wpływa na rozwój popularności biegania dla zdrowia. Udział w maratonach czy poranny jogging to coś, co każdy może zrobić dla siebie, nie pod publikę – słyszeliśmy niejednokrotnie. To właśnie jego zaangażowanie oraz obecność na wszelkich sportowych wydarzeniach zagwarantowały mu nominację.

- Patryk Paluszek, człowiek, który udowodnił naszemu miastu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jak większość młodych ludzi zamarzył o własnym mieszkaniu. Swoje wymagania przedstawił bardzo konkretnie, dom postanowił wybudować na wodzie. Razem ze swoją partnerką Olą Słowiak, przy pomocy platformy crowdfundingowej wspieram.to zebrali pieniądze potrzebne na budowę obiektu. Projekt Mieszkamy na Odrze to także inicjatywa społeczna, dom stanie się centrum kultury i sztuki.

Czytaj więcej: „Mieszkamy na Odrze”. Powstanie pierwszy pływający dom w Szczecinie?

- Monika Pyrek, postać której nikomu nie trzeba przedstawiać. Polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, jedna z najpopularniejszych Polek w kraju. Mimo zakończenia działalności sportowej, nie osiadła na laurach. Angażuje się w liczne akcje charytatywne, działa w radiu, promuje zdrowy styl życia.

- Paulina Ratajczak, reprezentuje Fundację Las Sztuki. To pod jej skrzydłami wyrosła galeria „Tworzę się!”. Swoją pracą udowodniła, że już od najmłodszych lat trzeba pozwalać dzieciom uczestniczyć w wydarzeniach promujących sztukę współczesną, nie czekać na odpowiedni wiek.

- Marcin Raubo, wieczny optymista. Urodził się i dorastał w Szczecinie, studiował na Birkbeck, University of London – Prawo Kontraktu i Międzynarodowy Biznes. O Szczecinie mówi, że to specyficzne dla biznesu miasto, ale sam nie potrafi jeszcze rozgryźć na czym ta specyfika polega. To za jego sprawą rozkwitł i ożył kompleks Marina Club położony tuż nad brzegiem Jeziora Dąbie.

>>> GŁOSUJ!

W kategorii Wydarzenie Roku nominacje wędrują do:

- Mieszkamy na Odrze - inicjatywa dwojga szczecinian, Patryka Paluszka i Oli Słowiak. Pomysł na kampanię crowdfundingową przeprowadzoną w celu zebrania odpowiedniej kwoty umożliwiającej budowę domu na wodzie. Akcje z tym związane oraz zaangażowanie setek szczecinian w projekt nie mogło nam umknąć. Kampania Mieszkamy na Odrze to przykład idealnie zaplanowanego wydarzenia z wymarzonym finałem.

- City Trail nad Jeziorem Szmaragdowym, akcja motywująca szczecinian do zdrowego ruchu. Gratka dla miłośników biegania, Puszczy Bukowej i Jeziora Szmaragdowego. Mówi się, że są to zawody niemal dla każdego, ponieważ dystans 5 kilometrów można przebyć marszobiegiem bez większego wysiłku. Dla tych bardziej zaawansowanych to okazja, by sprawdzić się na podstawowej trasie.

- Crowd Fest 2015, wydarzenie zorganizowane przez twórców platformy wspieram.to. Pierwsza polska gala crowdfundingu, zorganizowana przy współpracy z Aulą Polska. Podczas gali uhonorowano autorów najciekawszych, najbardziej wyróżniających się kampanii crowdfundingowych.

- Inspiration Day Show, pierwsze takie wydarzenie w naszym regionie. Po pierwsze impuls, po drugie motywacja, po trzecie gotowość do działania – to podstawowy jakie przekazali nam organizatorzy wydarzenia. IDS obudził Szczecin i sprawił, że oczy całej Polski zwróciły się w stronę naszego miasta.

Zobacz więcej: Pierwszy Inspiration Day Show w Szczecinie. Sporo motywacji i inspiracji [wideo, zdjęcia]

- Record Store Day, to święto niezależnych wytwórni płytowych, sklepów muzycznych i miłośników płyt winylowych. Wydarzenie jest próbą odpowiedzi na pytanie o nowe formy wydawnicze oraz spotkaniem na linii twórca - wydawca - odbiorca. Wszytko to przy pomocy prezentacji kultury muzycznej, spotkań z muzykami, prelekcji, muzyki na żywo, wernisaży i nade wszystko możliwości spotkania z artystami z Polski, Niemiec, Danii i Belgii.

Zobacz więcej: Record Store Day OFF Marinie. Święto płyt również w Szczecinie [wideo]

- Design Days, impreza, której celem jest stworzenie wspierającej się grupy zachodniopomorskich przedsiębiorców wraz z zapewnieniem jej możliwości nawiązywania kontaktów z innymi partnerami z Polski i Europy. Dni designu promują pomysłowość, kreatywność i miasto Szczecin.

>>> GŁOSUJ!

W kategorii Miejsce, nominacja wędruje do:

- Bulwary Cafe, ulubione letnie miejsce szczecinian. Inicjatorem jest lokalna firma SzczecinMade, która zaprowadziła na bulwarach prawdziwy morski klimat, ustawiając na nich kosze plażowe i organizując szereg wakacyjnych imprez. Bulwary Cafe ruszyło w połowie maja, sam projekt firmy Szczecinmade powstał niewiele wcześniej. Miejscówka z sukcesem skupiała lokalne środowiska bez względu na wiek czy płeć.

Zobacz więcej: Najlepsza miejscówka w Szczecinie, czyli Bulwary Cafe [wideo]

- Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzikich Zwierząt „Dzika Ostoja", właśnie tu dzikie zwierzęta otrzymują drugą szansę. Celem działalności jest interweniowanie wobec zagrożenia zdrowia, życia zwierząt pokrzywdzonych i młodych, rehabilitacja i wypuszczenie ich do natury. W przypadku, gdy uwolnienie do natury nie będzie możliwe ze względu na stan zdrowia zwierzęcia, zwierzak otrzymuje schronienie, posiłek i dożywotnią opiekę weterynarza w ośrodku.

Zobacz więcej: Niezwykły kalendarz Dzikiej Ostoi. W roli głównej dziki, sarny i jeże

- Opera na Zamku, instytucja na której powrót czekaliśmy pięć lat. W końcu inwestycja została zakończona i można podziwiać nowoczesne wnętrza w kolorach biało-czarnych oraz najnowsze technologie stosowane przy realizacji przedstawień.

Zobacz więcej: Opera ponownie na Zamku. Jest zachwycająco [zdjęcia, wideo]

- Galeria „Tworzę się!" jest owocem współpracy 13 Muz i Fundacji Las Sztuki. Jest to kontynuacja oraz rozwój działań realizowanych w 2013 r., w ramach kampanii społeczno-artystycznej „Przepraszam! Tworzę się”. Celem nowego miejsca jest pobudzanie twórczego rozwoju młodych mieszkańców Szczecina oraz kształtowanie świadomych i wrażliwych uczestników życia społecznego.

>>> GŁOSUJ!

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto