Do naszej redakcji co jakiś czas dzwonią zaniepokojeni mieszkańcy Pogodna. - Na rogu ulic Mickiewicza i Wieniawskiego stoi zaniedbany przez właścicielkę dom – alarmują czytelnicy. Na szczęście wkrótce to się może zmienić.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Budynek bez przeprowadzanych konserwacji i remontów niszczeje z każdym miesiącem, a na posesji znaleźć można różne śmieci i  niepotrzebne materiały budowlane.

Ustaliliśmy że, w domu mieszkała starsza kobieta, która nie miła już sił by zadbać o posesję. Kobieta jest schorowana i sama wymagała opieki. Ani z kobietą, ani z jej opiekunem nie udało nam się skontaktować.

- Sprawa jest nam znana od lat – mówi Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie. – Posesja jest dwuczęściowa. Właściciel tej drugiej części nawet zakładał sprawy w sądzie przeciw właścicielowi zaniedbanej posesji. My jako straż miejska nie mogliśmy wejść na teren prywatny. Co innego jeśli miałoby miejsce zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne, wtedy zawiadamiamy odpowiednie organy, w tym sanepid. Możemy tylko sprawdzić czy właściciel ma umowę na posiadanie pojemnika na odpady komunalne i umowę na wywóz śmieci.

- Mamy nadzieję, że sprawa niedługo będzie rozwiązana. Dostaliśmy informację, że dom kupił nowy właściciel, z którym próbujemy się obecnie skontaktować. Na pewno do jego obowiązku w pierwszej kolejności będzie należało uprzątnięcie posesji i odpowiednie zabezpieczenie terenu – dodaje.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!