Dziś przy nabrzeżu Wałów Chrobrego zacumuje po raz pierwszy w Szczecinie - luksusowy amerykański wycieczkowiec Ms Silver Cloud (w godz. 8:00-19:00). Na pokładzie amerykańskiego wycieczkowca będzie około 250 ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś przy nabrzeżu Wałów Chrobrego zacumuje po raz pierwszy w Szczecinie - luksusowy amerykański wycieczkowiec Ms Silver Cloud (w godz. 8:00-19:00).

Na pokładzie amerykańskiego wycieczkowca będzie około 250 pasażerów głównie z USA i 200 członków międzynarodowej załogi. Jego długość wynosi 156m, szerokość 21,4m, a zanurzenie do 5,7m. Poza tym dziś przypłyną również dwa rzeczne wycieczkowce: niemiecki Ms Sans Souci oraz szwajcarski Ms Swiss Coral. Na pokładach obu statków przypłynie łącznie blisko 200 osób.

W czwartek natomiast, po raz pierwszy witać będziemy niemiecki wycieczkowiec Ms Delphin. Na jego pokładzie przypłynie około 400 pasażerów z Niemiec i 200 członków międzynarodowej załogi. Mv Delphin charakteryzuje się podobnymi parametrami jak Ms Silver Cloud: długość 157m, szerokość 21,8m i zanurzenie do 6,3m. Statek cumować będzie w godz. 9:30-13:30.

Oba pełnomorskie cruisery przywita orkiestra, a w trakcie postoju w porcie przy trapie działać będzie specjalnie przygotowany punkt informacji o mieście. Takie przyjęcie stało się już zwyczajem w naszym porcie i bardzo dobrze przyjmowane jest przez pasażerów oraz załogę.

Warto podkreślić też, iż w dniu 18 sierpnia br. przy Wałach Chrobrego zacumowały dwa niemieckie wycieczkowce Mv Katharina von Bora i Mv Johannes Brahms z blisko 200 pasażerami na pokładach. Statki odpłynęły już w dalszy rejs.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!