Podczas minionego weekendu na drogach naszego województwa zachodniopomorskiego doszło do 12 wypadków drogowych. 20 osób zostało rannych a 1 osoba poniosła śmierć. Podczas minionego weekendu (21-23.08.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podczas minionego weekendu na drogach naszego województwa zachodniopomorskiego doszło do 12 wypadków drogowych. 20 osób zostało rannych a 1 osoba poniosła śmierć.
Podczas minionego weekendu (21-23.08.09) na drogach województwa doszło do 12 wypadków drogowych. Obrażeń ciała doznało w nich 20 osób, 1 osoba poniosła śmierć. Funkcjonariusze zatrzymali też 125 pijanych kierowców.

Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę 23 sierpnia br. około godziny 17.30 w miejscowości Zielonczyn w powiecie goleniowskim. Kierujący samochodem marki Mazda najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Audi. Uderzenie było tak silne, że mazdę odrzuciło w bok wprost na przejeżdżających drogą rowerzystów. Samochód marki Audi dachował. Rowerzyści (2 mężczyźni w wieku 50 i 60 lat) oraz pasażerka Mazdy zostali przewiezieni do szpitala. Niestety życia jednego z cyklistów nie udało się uratować. Drugi mężczyzna z podejrzeniem złamania kręgosłupa przebywa w szpitalu, podobnie jak pasażerka mazdy.


Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Inny groźny wypadek miał miejsce w piątek około godz. 15.30 w Szczecinie na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Śląską. Kierujący Daewoo Tico potrącił przechodzącą po wyznaczonym przejściu dla pieszych 49-letnią kobietę. 19-latek prowadził pojazd pomimo braku uprawnień. Do kolejnego wypadku doszło w piątek o godz. 20.00 w miejscowości Krzymów w powiecie gryfińskim. Przyczyną najprawdopodobniej była nadmierna prędkość. Kierujący samochodem marki Mitsubishi 23-letni mężczyzna wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca oraz dwie pasażerki w wieku 15 i 19 lat.

Podobny przebieg miał wypadek w Rewalu. W nocy z soboty na niedzielę kierujący citroenem, 25-letni mężczyzna, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wypadku ucierpiał kierujący oraz podróżująca z nim 21-letnia kobieta.

W niedzielę, w miejscowości Stoisław (pow. Koszalin) 24-letni mężczyzna podczas wyprzedzania najechał na tył pojazdu Seat Ibiza. Kierująca seatem z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i urazem żeber została przewieziona do szpitala.

Także w niedzielę, 23 sierpnia br., doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Około godz. 16.30 na drodze nr 142 (Szczecin - Chociwel) jadący motocyklem 25-letni mężczyzna, zjeżdżając na plac postojowy stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i uderzył w jadącego po placu golfa. Motocyklista doznał urazu głowy i stracił przytomność.


Sprawcą ostatniego weekendowego wypadku była 23-letnia kobieta. Kierująca toyotą na skrzyżowaniu ul. 5-go Lipca z ul. Bohaterów Warszawy nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu fiatem. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak wynika z policyjnych statystyk - ponad połowa weekendowych wypadków była spowodowana przez młodych kierowców.


Wakacje weekendy, to okres, kiedy na drogach naszego województwa znacznie wzrasta ruch samochodów, motocykli i skuterów. Ten wzmożony ruch niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie bardzo często prowadzą do tragedii.

Od początku lipca br. na drogowych naszego województwa doszło do 240 wypadków drogowych. Zginęło w nich 39 osób a 321 zostało rannych. Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych często dochodzi w wakacyjne weekendy. W lipcu stanowiły one blisko 70 procent ogółu zaistniałych wypadków śmiertelnych.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!